مضجع جدید امامزاده موسی مبرقع(ع) گامی برای بهسازی این بقعه متبرکه است
مضجع جدید امامزاده موسی مبرقع(ع) گامی برای بهسازی این بقعه متبرکه است

مدیرکل اوقاف استان قم با بیان اینکه بقعه و بارگاه امامزاده موسی مبرقع(ع) هنوز در شأن و منزلت این امامزاده واجب‌التعظیم نیست گفت: با این حال ساخت مضجع جدید، گامی در راستای بهسازی حرم مطهر به شمار می‌رود.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری عصر امروز در مراسم رونمایی از مضجع حرم مطهر حضرت موسی مبرقع (علیه السلام) فرزند بلافصل امام (جواد علیه السلام) ضمن تبریک فرا رسیدن اعیاد شعبانیه اظهار کرد: در سالگرد چهل و پنجمن سالگرد پیروزی انقلاب هم هستیم، یکی از شاهکارهای بزرگ شاگردان مکتب اهل بیت عصمت و طهارت و همه این مناسبت‌های ارزشمند، برای ما مهم هستند.

او افزود: حرم حضرت موسی مبرقع(ع) از دیرباز ملجأ و پناهگاه شیعیان و حتی غیر شیعیان بوده و طی اعصار و قرون متمادی، یکی از قطب‌های فرهنگی و مذهبی شهر قم به شمار می‌رود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم ضمن تشکر از همه حاضران در این مراسم و خیر مقدم به آنها اظهار کرد: این مجلس نورانی برای رونمایی از ضریح جدید مضجع شریف امامزاده موسی مبرقع(ع) برپا شده است.

او ادامه داد: همه ما موظفیم فضای بقاع متبرکه را به گونه‌ای فراهم کنیم که برای محبان اهل بیت و زائران، دل‌انگیز باشد و در این راستا، عمران و آبادانی حرم‌های مطهر در اولویت قرار دارد.

اسکندری با بیان اینکه بقعه و بارگاه امامزاده موسی مبرقع(ع) هنوز در شأن و منزلت این امامزاده واجب‌التعظیم نیست گفت: با این حال ساخت مضجع جدید، گامی در راستای بهسازی حرم مطهر به شمار می‌رود که از همه دست اندرکاران این کار تشکر می‌کنم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم تصریح کرد: هیأت امنا، خیرین و مسئولان استانی به خصوص معاونت امور زیارتی استانداری، در این زمینه تلاش زیادی کردند.

 

 

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم