تدوین طرح ۴۰۰ هکتاری پیرامون حرم حضرت معصومه(س)
تدوین طرح ۴۰۰ هکتاری پیرامون حرم حضرت معصومه(س)

مدیر عامل سازمان نوسازی اطراف حرم حضرت معصومه (س) از آغاز پروژه مطالعات طرح جامع پیرامون حرم در مساحتی به وسعت ۴۰۰ هکتار خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، علیرضا خاکی در گفت‌وگو با خبرنگاران به اجرای پروژه‌های اطراف حرم حضرت معصومه اشاره کرد و گفت: طرح میدان شهید مطهری، طرح میدان بزرگ امام خمینی(ره) و طرح ساماندهی قبرستان نو از مهمترین پروژه هایی است که پیرامون حرم حضرت معصومه(س) در دست اجرا بوده و در این پروژه نگاه صورت گرفته بخشی بوده است.

وی از تهیه طرح جامع پیرامون حرم حضرت معصومه(س) خبر داد و گفت: هدف از تهیه و تدوین این طرح است که پروژه‌ها در هماهنگی با یکدیگر طراحی و اجرا شوند.

مدیرعامل سازمان زیباسازی، بهسازی و نوسازی اطراف حرم حضرت معصومه (س) با بیان اینکه به رویکرد مدیریت شهری در پیرامون حرم دارای پیوستگی است، گفت: در گذشته شاهد این امر بوده ایم که برخی پروژه‌ها در مقیاس بزرگ‌ پیش بینی شده، به برخی بخش‌ها توجهی صورت نگرفته و در قسمت هایی از اطراف حرم شاهد طرح و برنامه خاصی نیستیم.

وی با بیان اینکه تدوین این طرح حدود ۶ تا هشت ماه زمان نیاز دارد خاطرنشان کرد: در این طرح باید ۳۰ یا ۴۰ ریزطرح اطراف حرم در یک گستره ۴۰۰ هکتاری با یکدیگر هماهنگ شوند.

  • نویسنده : سید جواد اشرفی