حضور ۵۲ نفر از ۳۳ کشور جهان در مسابقات قرآنی طلاب جهان اسلام در قم
حضور ۵۲ نفر از ۳۳ کشور جهان در مسابقات قرآنی طلاب جهان اسلام در قم

رئیس ستاد برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن در بخش طلاب جهان اسلام گفت: در مرحله نیمه نهایی و نهایی این مسابقات که در قم برگزار می شود، ۵۲ نفر از ۳۳ کشور شرکت می کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حسین اسدی ظهر امروز در نشست خبری با موضوع مسابقات قرآنی طلاب حوزه‌های علمیه اظهار کرد: این مسابقات با ابتکار سازمان اوقاف، حوزه‌های علمیه و جامعه المصطفی العالمیه راه‌اندازی شده است.
وی افزود: قرآن در وحدت‌بخشی و همگرایی میان مسلمانان، مهمترین و قابل اعتمادترین عاملل به شمار می‌رود.
با بیان اینکه قرآن به عنوان محور اصلی این مسابقات در نظر گرفته شده است گفت: با توجه به اینکه شرکت‌کنندگان در این مسابقات از بین طلاب که جزو اقشار تاثیرگذار در جامعه هستند، رشته‌های گوناگونی هم برای آن در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: این رشته‌ها دارای ویژگی‌هایی هستند که متناسب با خروجی و برون‌داد حوزه‌های علمیه باشند.
اسدی با اشاره به اینکه مجموعه‌ای از مسابقات بین‌المللی قرآنی در جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود گفت: مسابقات بین‌المللی در بخش‌های مختلف دانش‌آموزان، بانوان و نابینایان به میزبانی تهران در حال برگزاری است و مسابقات مربوط به طلاب هم در قم که مرکز حوزه‌های علمیه جهان تشیع به شمار می‌رود برگزار خواهد شد.
با تاکید بر اینکه محتوای علمی رشته‌های این دوره از مسابقات متناسب با رسالت حوزه‌های علمیه تعیین شده است خاطرنشان کرد: در این دوره از مسابقات مربوط به طلاب، ۲۳۴ نفر از ۵۲ کشور دنیا شرکت داشتند.
وی گفت: فراخوان این دوره از مسابقات قرآنی اوقاف، آذرماه سال گذشته اعلام و مراحل مقدماتی آن به صورت مجازی برگزار شد؛ در حال حاضر ۵۲ نفر از ۳۳ کشور وارد ایران شده‌اند تا در مراحل نیمه‌نهایی و نهایی شرکت کنند.
اسدی ادامه داد: شنبه ۲۴ فروردین ماه سال جاری، مراسم اختتامیه مسابقات در سالن اجتماعات مدرسه علمیه امام کاظم(ع) با سخنرانی آیت‌الله مکارم شیرازی و با حضور اقشار مختلف جامعه برگزار می‌شود ضمن اینکه در این مراسم شاهد حضور آیت‌الله اعرافی رئیس حوزه‌های علمیه سراسر کشور و حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه هم خواهیم بود.
انتهای پیام/