مسابقات بین‌المللی قرآن عامل خنثی شدن نقشه دشمنان برای ایجاد اختلاف میان مسلمانان است
مسابقات بین‌المللی قرآن عامل خنثی شدن نقشه دشمنان برای ایجاد اختلاف میان مسلمانان است

مدیرکل اوقاف استان قم گفت: برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن موجب اتحاد بیشتر جهان اسلام و خنثی شدن توطئه‌های دشمنان برای ایجاد اختلاف میان مسلمانان می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری ظهر امروز در نشست خبری با موضوع مسابقات قرآنی طلاب حوزه‌های علمیه اظهار کرد: اهداف ارزشمندی از برگزاری این مسابقات در نظر است که نخستین مورد آن، ایجاد ارتباط گسترده‌تر با جهان اسلام است.
وی افزود: این ارتباط در دنیای امروز که استکبار جهانی کمر به نابودی اسلام بسته اعم از شیعه و سنی، ضروری می‌نماید.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه مستکبران به دنبال ضربه به اسلام و قرآن هستند گفت: یکی از راه‌های جلوگیری از این توطئه بزرگ، ارتباط وثیق‌تر کشورهای اسلامی با یکدیگر است به ویژه نخبگان و فرهیختگانی که می‌توانند برای تقویت این ارتباط تاثیرگذار باشند و فعالان عرصه قرآن، در این زمینه پیشگام خواهند بود به خصوص آنکه در کسوت روحانیت و جزو مبلغان و مروجان اسلام و قرآن باشند.
وی ادامه داد: یکی از روزنه‌هایی که دشمنان همیشه به دنبال آن برای ضربه زدن به اسلام هستند، ایجاد اختلاف میان فرق اسلامی به خصوص شیعه و سنی هستند و در این زمینه بارها به ترویج شایعاتی مبنی بر تفاوت میان قرآن اهل سنت و شیعیان پرداخته‌اند.
اسکندری با بیان اینکه در قالب مسابقات قرآنی به صورت بین‌المللی، بارها بر این مسئله صحه گذاشته‌ایم که یک دین، یک قبله، یک پیامبر و یک قرآن بین مسلمانان وجود دارد گفت: این کار سبب شده است نقشه‌های دشمنان در بیشتر مواقع خنثی شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم عنوان کرد: طی ۴۰ سال گذشته و به خاطر اهتمام به برگزاری مسابقات قرآنی به صورت بین‌المللی، جهانیان دیدند که همه مسلمانان از یک قرآن بهره‌مند هستند بنابراین اینگونه اقدامات ارزش فراوانی دارد و باید نسبت به برگزاری آن توجه بیشتری داشته باشیم.
وی ادامه داد: قرآن کتاب و دستور زندگی ماست و جوامع اسلامی تنها با اتکا به کلام وحی می‌توانند به سعادت دنیا و آخرت دست یابند بنابراین باید توجه آحاد جامعه را نسبت به قرآن بیش از گذشته جلب کرد و یکی از راهکارهای این مهم، برگزاری مسابقات قرآنی به صورت بین‌المللی به میزبانی ایران اسلامی است.
اسکندری با بیان اینکه اصحاب رسانه نقش مهمی در ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه دارند گفت: از رسانه ملی، روزنامه‌ها، خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری که متعهدانه نسبت به قرآن و ارزش‌های قرآنی اهتمام داشته‌اند کمال تشکر و قدردانی را داریم و امیدواریم در دوره جدید هم با تمام قوا وارد میدان شوند و اخبار مربوط به مسابقات بین‌المللی قرآن طلاب جهان اسلام را منعکس کنند تا به همه اهداف مد نظر دست یابیم.
انتهای پیام/