نمایش «پنج متری اول، بن بست سوم» در قم روی صحنه می‌رود
نمایش «پنج متری اول، بن بست سوم» در قم روی صحنه می‌رود

کارگردان نمایش «پنج متری اول، بن بست سوم» گفت: این نمایش از 20 تا 30 فروردین ماه سال جاری در قم روی صحنه می رود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، احمد شریفی فرد با اشاره به اجرای نمایش «پنج متری اول، بن بست سوم» اظهار کرد: با توجه به علاقه‌ای که به نمایش ژانر اجتماعی وجود داشت این اثر تولید شده و نقطه مشترک عوامل این نمایش محسوب می‌شود که پیرامون آسیب‌های اجتماعی، خشونت و مسائل دیگر است.

وی آسیب‌هایی مانند مواد مخدر و سرقت را نام برد و گفت: از دیگر آسیب‌ها خشونت شهری، بزهکاری، قدرت‌طلبی و درگیری بین اراذل و اوباش است که نوجوانان و جوانان را گرفتار کرده است.

کارگردان نمایش پنج متری اول، بن بست سوم خاطرنشان کرد: تلاش این نمایش این است که نشان دهد اتفاقاتی مانند خشونت ناگوار است و اگر روی می‌دهد ریشه در خانواده دارد و در نهایت یا انسان‌هایی از این قبیل با دست خود کشته شده یا گرفتار قانون می‌شوند.

وی فقر فرهنگی را از جمله مشکلات ذکر کرد و افزود: این امر بیشتر در مناطق محروم خود را نشان می‌دهد ولی متأسفانه کار فرهنگی در این زمینه صورت نمی‌گیرد.

شریفی فرد عنوان کرد: حدود ۱۵ ماه برای تمرین این نمایش زمان صرف شده و می‌توان بیان کرد که از نخستین کارهایی است که با این سبک در قم اجرا می‌شود.

وی یادآور شد: مرکز هنرهای نمایشی ایران، قم را دفتر تئاتر مذهبی ایران قرار داده و اینگونه کارها را بیشتر می‌پسندد ولی متأسفانه در حواشی شهر آسیب‌هایی روی می‌دهد و نباید از آن گذشت و غفلت کرد.

کارگردان نمایش پنج متری اول، بن بست سوم با اشاره به اهمیت انجام حمایت در زمینه تأمین هزینه‌های اجرای نمایش گفت: اکنون برای تأمین هزینه‌های دکور، لباس، صحنه و کرایه سالن مجموعه عوامل هزینه کردیم زیرا در نظر داشتیم نمایش به روی صحنه برود.

وی خاطرنشان کرد: رده سنی ۱۵ سال به بالا به عنوان مخاطب این نمایش تعیین شده زیرا دارای صحنه‌های خشن بود که برای رده سنی پایین‌تر مناسب نیست.

شریفی فرد با اشاره به عوامل این نمایش گفت: رحمان اسلامی، مهناز رودساز، امیرمحمد رئیس میرزا، محمدرضا پیغمبری، پویا سوری، هومن پیری، مجتبی حجار، کاوه صفایی و علیرضا هاشمی بازیگران این نمایش هستند.

وی خاطرنشان کرد: نویسندگی این اثر را عباس نصرتی‌نیا به عهده داشته، امیرحسین اخوان تهیه کننده و احمد موسوی مدیر تولید هستند.

کارگردان نمایش پنج متری اول، بن بست سوم از اجرای این نمایش از ۲۰ تا ۳۰ فروردین ماه امسال ساعت ۱۸:۳۰ خبر داد و افزود: محل اجرای این نمایش انتهای خیابان خاکفرج، جنب نمایشگاه دائمی، خانه جوان، خانه نمایش ماه است.

وی یادآور شد: درآمد نخستین اجرای این نمایش برای کمک به سیل زدگان استان لرستان در نظر گرفته شده بود که تمام کمک‌ها به حساب مربوطه واریز می‌شود.

گزارش تصویری نمایش «پنج متری اول، بن بست سوم»

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس قم