همایش بازخوانی آثار علمی و فرهنگی انقلاب اسلامی در قم برگزار می‌شود
همایش بازخوانی آثار علمی و فرهنگی انقلاب اسلامی در قم برگزار می‌شود

دبیر اجرایی همایش بین‌المللی بازخوانی آثار علمی و فرهنگی انقلاب اسلامی ایران گفت: این همایش با همکاری و مشارکت 28 مرکز علمی و دانشگاهی در داخل و کشور برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سید مهدی طاهری در نشست خبری پیش از ظهر امروز با اصحاب رسانه اظهار کرد: در دی ماه ۹۷ مجوز برگزاری همایش از وزارت علوم اخذ و پایگاه استنادی جهان اسلامی اخذ شد؛ سپس مراکز علمی  و دانشگاه‌های متعددی برای همکاری در این همایش اعلام همکاری کردند و فراخوان همایش در ۵۶خبرگزاری و سایت مراکز علمی انعکاس یافت.

وی در خصوص مقالات ارسالی گفت: ۴۵۰مقاله در مدت زمان دوماه به دبیرخانه همایش ارسال شد که ۳۷۹مقاله به صورت کامل و ۷۱مقاله به صورت چکیده ارسال شد؛ از تعداد مقالات ارسال شده، ۳۹۴مقاله به زبان فارسی، ۲۸مقاله به زبان عربی، ۱۵مقاله به زبان انگلیسی، ۷مقاله به زبان ترکی، ۳مقاله به زبان فرانسه و ۳مقاله نیز به زبان اردو بود.

دبیر اجرایی همایش بازخوانی آثار علمی و فرهنگی انقلاب اسلامی از برنامه‌های قبل از همایش خبر داد و افزود: تعداد ۴۰ پیش نشست مرتبط با همایش در ۱۰ کشور ایران، لبنان،ترکیه، افغانستان، غنا، ساحل عاج، سریلانگا، ماداگاسکار، مالی و کامرون برگزار شده است.

وی از چاپ کتاب مرتبط با همایش گفت: در خصوص آثار علمی امام راحل ، مقام معظم رهبری در ترویج اهداف انقلاب و ۲۰ تن از شخصیت های کشورهای دیگر مصاحبه و در این کتاب به چاپ رسیده است.

طاهری افزود: با توجه به چهل سالگی انقلاب اسلامی، مجتمع عالی علوم انسانی جامعه المصطفی با هدف بازشناسی آثار داخلی و خارجی انقلاب اسلامی، ترویج و نشر دستاوردها و شناخت آسیب‌ها و تهدیدهای فراروی انقلاب و اتخاذ راهکارهای درست مقابله با آن، تصمیم به برگزاری همایش بازخوانی آثار علمی و فرهنگی انقلاب اسلامی گرفت.

وی تصریح کرد: این همایش بین الملی از ساعت ۸ روز دوشنبه ۲۶ فروردین ماه جاری در مجتمع امین قم واقع در بلوار امین، سه راه سالاریه، مجتمع امین، بلوک یک، طبقه چهارم سالن اجتماعات برگزار می شود و ظهر همان روز با برگزاری کمیسیون های تخصصی و ارائه مقاله ها و سخنرانی های مختلف به کار خود پایان می دهد.

حجت‌الاسلام مصطفی نوبخت دبیر اجرایی همایش نیز در ادامه نشست طی سخنانی گفت: مجتمع علوم انسانی جامعه المصطفی به عنوان مرکز تخصصی علوم انسانی با رویکرد اسلامی فعالیت می‌کند و ۱۴۰۰دانشجو در ۱۳گروه آموزشی در ان مجتمع در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در حال تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه ۲۳ هزار پیامک و ایمیل به محققان داخلی و خارجی برای مشارکت در این همایش ارسال شده است گفت: آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور و حجت الاسلام عباسی رییس جامعه المصطفی سخنرانان ویژه این همایش بین المللی هستند.

نوبخت بیان کرد: چکیده مقالات و گزارش همایش در یک لوح فشرده در همایش توزیع می‌شود و کتاب مجموعه مقالات مدتی بعد به چاپ می‌رسد؛ همچنین مقالات در پایگاه استنادی جهان اسلام(isc) نمایه سازی خواهد شد.

انتهای پیام/