نفرات برتر سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن طلاب علوم دینی معرفی شدند
نفرات برتر سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن طلاب علوم دینی معرفی شدند

مراسم اختتامیه سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم طلاب علوم دینی در قم برگزار و طی آن نفرات برتر رشته‌های مختلف معرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، در مراسم اختتامیه سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم طلال علوم دینی که عصر روز شنبه در سالن همایش رسول اعظم(ص) مدرسه علمیه امام کاظم(ع) برگزار شد، آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید و مفسران بزرگ قرآن کریم، آیت‌الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور و حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه سخنرانی کردند.

بعد از آن اسامی نفرات برتر این دوره از مسابقات از سوی کمیته علمی و محتوایی مسابقات اعلام شد.

این شرکت‌کنندگان در رشته های حفظ و تفسیر قرآن کریم، قرائت و تفسیر قرآن کریم، ترتیل و تفسیر قرآن کریم و خطابه قرآنی به رقابت با یکدیگر پرداختند و در هر رشته سه نفر حائز رتبه‌های برتر شدند.

در رشته خطابه قرآنی این دور از مسابقات عمر سفرانی از سوریه، عبدالکامل از روسیه و محمد صاحب علی الانباری از عراق به ترتیب مقام اول تا سوم را به دست آوردند.

روح الله آقایی از ایران، سید مهدی مشرف از افغانستان و محمد السید موسی از لبنان نیز افرادی بودند که در رشته ترتیل و تفسیر قرآن کریم حائز نمرات برتر شده و صاحب مقام شدند.

در بخش حفظ و تفسیر قرآن کریم نیز به ترتیب محمد خاکپور از ایران، احمد محمد طاهر از چاد و محمد بهدی از الجزایر حائز مقام برتر شدند.

سلمان اصل غوابش از ایران، محمدکریم محسنی از افغانستان و صدیق ملیانا از اندونزی نیز به ترتیب ۳ نفر برتر در رشته قرائت تحقیق و تفسیر قرآن کریم شناخته شدند.

گفتنی است این افراد در مراسم اختتامیه سومین دوره بین المللی مسابقات بین المللی قرآن کریم طلاب مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

گفتنی است، سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن طلاب علوم دینی از ۲۱ فروردین ماه با حضور ۵۶ نماینده از ۳۵ کشور مسلمان جهان آغاز شد که پس از دو روز رقابت، تعداد ۱۲ نفر به عنوان نفرات برتر شناخته شدند.

انتهای پیام/