مهلت ارسال آثار یک دقیقه‌ای به جشنواره نماز و نیایش تمدید شد
مهلت ارسال آثار یک دقیقه‌ای به جشنواره نماز و نیایش تمدید شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: با توجه به استقبال صورت گرفته، مهلت ارسال فیلم‌های یک دقیقه‌ای به جشنواره نماز و نیایش تا پایان فروردین ماه تمدید شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سید موسی حسینی کاشانی ظهر امروز در نشست خبری جشنواره نماز و نیایش که در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد قم برگزار اظهار کرد: برای نخستین بار، فیلم های یک دقیقه ای موبایلی ویژه تولیدهای استان به بخش های جشنواره افزوده شده است.

وی عنوان کرد:  در فراخوان صورت گرفته در زمینه فیلم های یک دقیقه ای شاهد استقبال خوبی از سوی هنرمندان بودیم که باعث شگفتی جشنواره شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم : با توجه به آنکه در حال حاضر فضای مجازی جایگاه خود را در بین مردم باز کرده است لذا فیلم های یک دقیقه ای با موضوعات نماز میتوانید بسیار موثر باشد.

حسینی کاشانی توان هنرمندان را بسیار بالا دانست و افزود: تاثیر گذاری فیلم بر روی مردم بسیار بالا میباشد و به همین دلیل باید از تمام توان هنرمندان استفاده لازم و کافی را داشته باشیم.

وی به دلیل جایگاه بسیار خوب هنرمندان در بین آحاد مردم عنوان کرد: به دلیل سیل های اخیر در مناطقی از کشور ، هنرمندانی که میتوانند با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری لبخندی را بر روی صورت سیل زدگان بنشانند این اداره کل در جهت اعزام آنها آمادگی لازم را دارد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: با اشاره به ایجاد پویش هنرمندان و اهالی رسانه ای استان برای کمک به سیل زدگان استان گفت: نهم فروردین ماه، محموله کمک های اهالی هنر قم به آق قلای گلستان ارسال شد.

رئیس انجمن سینمای استان قم نیز در ادامه  این نشست خبری گفت: ۲۵۷ فیلم، ۲۳۹ فیلم نامه و ۹۰۸ عکس و ۱۰ مجموعه عکس از جمله آثاری است که از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

وی در خصوص اکران فیلم ها اظهار داشت: آثار انتخاب شده در دبیرخانه جشنواره بخش فیلم روزهای نهم تا دوازدهم اردیبهشت ماه در سالن شماره ۲ تالار مرکزی شهر اکران میشود.

ابوذر به آثار ارسالی یک دقیقه ای اشاره داشت و افزود: با توجه به استقبال خوب مردم در ارسال فیلم های یک دقیقه ای دبیرخانه جشنواره برنامه ریزی های لازم جهت برگزاری دوره های آموزشی برای این افراد را دارد.

رئیس انجمن سینمای استان قم در خصوص تمدید مهلت ارسال بعضی از آثار گفت: مهلت ارسال آثار یک دقیقه ای فیلم  موبایلی تا ۳۰ فروردین ماه تمدید گردید که احتمال افزایش به بیش از ۵۰ اثر می باشد.

وی با بیان اینکه جشنواره های فیلم کوتاه تهران، سینما حقیقت، فیلم کودک، نماز و نیایش و فیلم فجر از جمله برنامه های رسمی حوزه فیلم در کشور است گفت: هشتمین جشنواره ملی نماز و نیایش به عنوان یک جشنواره تخصصی به میزبانی قم در حالی برگزار می شود که استان های مختلف نیز خواستار میزبانی از این جشنواره بودند.

انتهای پیام/