تهاجم فرهنگی در کمین کودکان و نوجوان است
تهاجم فرهنگی در کمین کودکان و نوجوان است

ناشر کتاب‌های کودک و نوجوان گفت: در این دوره از زمان که کشور ما از جهات مختلف در معرض ضربه های مهلک اجتماعی و فرهنگی قرار دارد، بی دفاع‌ترین قشر در برابر تهاجم فرهنگی، کودکان و نوجوانون هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا سبحانی نسب پیش از ظهر امروز در مراسم رونمایی از کتاب دایره المعارف شیعه که در سالن جلسات ساختمان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد اظهار داشت: در روایات بسیاری از اهل بیت(ع) نقل شده که بهترین دوره برای تربیت فرزندان، دوران کودکی است زیرا در این سنین حس تقلید و پذیرش آموزه های تربیتی، در سطح بالایی از توانمندی قرار دارد و کودک به خوبی آن چه را که به او آموخته می شود، فرا می گیرد بنابراین اگر نوع تربیت آنها سازمان دهی شود به موفق ترین افراد یک جامعه تبدیل می‌شوند.
مدیر مسئول انتشارات جمال افزود: در این دوره از زمان که کشور ما از جهات مختلف در معرض ضربه های مهلک اجتماعی و فرهنگی قرار دارد، بی دفاع ترین قشر در برابر تهاجم فرهنگی، کودکان و نوجوانون هستند.
وی با اشاره به کمبود کتاب های بومی مطابق با نیاز های جامعه تاکید کرد: انتشارات جمال بیش از ۳۰۰ کتاب در موضوعات فلسفه، آشنایی کودکان با خداوند، آشنایی کودکان با اهل بیت(ع) و همچنین آشنایی کودکان با سیره و سبک زندگی اهل بیت(ع) در حال خدمت رسانی به افراد جامعه به خصوص کودکان و نوجوانان است.
سبحانی با تاکید بر فراوانی دایره المعارف‌های وارداتی افزود: بسیاری از کتاب هایی که امروز تزجمه می شوند فرهنگ های نادرست را به افراد جامعه به خصوص کودکان و نوجوانان القا میکنند.
وی با اشاره به اینکه برخی از دایره المعارف‌ها با مطالبی عرضه می شوند که با دین اسلام منافات بسیاری دارد، ابراز کرد: کتاب کودک دارای اهمیت بسیار والایی است که اگر آن را جدی نگیریم با کتاب هایی مواجه می‌شویم که به وسیله آن‌ها کودکان و نوجوانان ما فرهنگ غیر ایرانی و غیر اسلامی را می‌پذیرند و این امر زمینه به وجود آمدن چالش‌های بسیاری را فراهم می‌کند.
انتهای پیام/