همایش «علم اسلامی و کاربست آن در آموزش و پرورش» در قم برگزار می‎شود
همایش «علم اسلامی و کاربست آن در آموزش و پرورش» در قم برگزار می‎شود

رئیس شورای سیاست‌گذاری همایش نظریه علم اسلامی و کاربست آن در نظام آموزش و پرورش گفت: این همایش، پنجم اردیبهشت ماه با پیام آیت الله جوادی آملی در قم برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حجت‌الاسلام والمسلمین نجف لکزایی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اهالی رسانه اظهار کرد: سابقه اصلی این همایش به ده سال قبل باز می‌گردد.
وی گفت:کارهایی در آن دوره شروع شد،ولی به نظر رسید که نظر مقام معظم رهبری محقق نشده است؛ در دوره جدید مجدداً سراغ این بحث رفتیم و کار به پژوهشکده فلسفه و کلام سپرده شد و میز آموزش و پرورش هم در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه ایجاد و در تعامل جدی‌تر با آموزش و پرورش، نظریه آیت‌الله جوادی آملی در بحث علم دینی انتخاب شد.
رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی بیان گفت: پیرامون این نظریه، مباحث و نقدهای مختلفی ایجاد شد و نظریات دیگری نیز مورد نقد و بررسی قرار گرفت و در نهایت همایش روز ۵ اردیبهشت ماه همایش برگزار می‌شود.
همچنین ابراهیم علی‌پور،رئیس همایش و رئیس پژوهشکده فلسفه و کلام پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی،با بیان اینکه علم دینی از مباحث چالشی در دهه‌های اخیر است گفت: بهره‌گیری از ظرفیت‌های علم دینی برای رفع محدودیت‌های دانش از جمله اهداف این همایش است؛ زیرا وظیفه ما تولید علم و پژوهش است و از جمله پژوهش‌های ضروری تولید علم دینی است.
وی در پایان گفت:علاوه بر ارائه مقالات در روز همایش ۱۴ جلد کتاب در حال آماده‌سازی است که ۱۳ مجلد برای روز همایش رونمایی می‌شوند.
انتهای پیام/