خدمات‌رسانی ایستگاه‌های صلواتی در جمکران به ۵۰۰ هزار زائر
خدمات‌رسانی ایستگاه‌های صلواتی در جمکران به ۵۰۰ هزار زائر

مسؤول ستاد مردمی اجتماعات مهدوی گفت: ایستگاه‌های صلواتی در نیمه شعبان حداقل به 500 هزار نفر خدمت‌ رسانی خواهند کرد و که با همراهی دستگاه های مختلف انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حجت‌الاسلام محمدرضا وطن‌‌خواه در نشست خبری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در نیمه شعبان امسال باید به گونه‌ای رفتار کرد که زائرین سال بعد هم به مسجد مقدس جمکران بیایند و کمبود امکانات، دشوار بودن سفر به قم، وجود ترافیک زیاد و …را ندیده بگیرند.
وی در ادامه بیان کرد:سال گذشته ۷۵۰ هزار پرس غذا و بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نوشیدنی ازجمله دمنوش،شربت و … در ایام نیمه شعبان بین زائرین توزیع شد.
رئیس ستاد مردمی اجتماعات مهدوی گفت: از جمله کارهایی در ایستگاه‌های صلواتی در ایام نیمه شعبان انجام کارهای خدماتی است،گفت:عده‌ای از خادمان و عاشقان امام زمان(عج) نمی‌توانند پذیرایی کنند یا نمی‌خواهند فعالیت داشته باشند ولی در امور دیگری به زائرین خدمت‌ رسانی کردند که می‌توان به پزشکان، خطاط‌ها، خیاط‌ها و … اشاره داشت.
حجت‌الاسلام وطن‌خواه تصریح کرد: عاشقان امام زمان(عج) در هر زمینه‌ای که می‌توانند فعالیت داشته باشند، در ایام نیمه شعبان ورود پیدا می‌کنند و در ایستگاه‌های صلواتی در امور فرهنگی، پذیرایی، خدماتی و … مشغول به فعالیت می‌شوند.
وی درباره فعالیت‌های ستاد مردمی اجتماعات مهدوی ابراز کرد: سعی ما بر این بود تا جریان‌سازی انجام دهیم، یعنی مردم بیایند و در ایستگاه‌های صلواتی از زائرین و مجاورین مسجد مقدس جمکران پذیرایی انجام دهند؛ مردم همواره علاقه‌مند بوده و هستند که در این ایام به میدان بیایند و به همین منظور ما سعی کردیم بستری فراهم سازیم تا مردم بتوانند در آن بخش فعالیت کنند.
مسؤول ستاد مردمی اجتماعات مهدوی با بیان اینکه بیشتر موکب ها فعالیت خود را از روز بیست و نهم فروردین‌ماه آغاز می‌کنند،گفت: ۱۰۰ نفر روحانی در قالب گروه‌های تبلیغی و…فراخوان‌سازی و اعلام نیاز کردیم تا افرادی که می‌توانند در بلوار پیامبر اعظم ایستگاه صلواتی پرپا کنند و به آنها ارائه خدمت کنیم.
حجت‌الاسلام وطن‌خواه ادامه داد: در نیمه شعبان سال گذشته علاوه بر ایستگاه‌هایی که توسط مردم قم داشتیم،حدود ۵۰ ایستگاه صلواتی نیز از دیگر شهرها از جمله مردم میناب بندرعباس،مازندران، شیراز، کرمان، جیرفت، بجنورد، بروجن، کرمانشاه و… در بلوار پیامبر اعظم برپا شد.
وی عنوان کرد: سال گذشته اتباع افغانستانی ۲۰ ایستگاه در بلوار پیامبر اعظم داشتند و از دیگر کشورها ازجمله عراق،بحرین و جمعی از فعالان یمنی، در این مسیر ایستگاه صلواتی برپا کردند و کارهای پذیرایی و فرهنگی انجام دادند.
مسؤول ستاد مردمی اجتماعات مهدوی با تاکید بر اینکه کار را برای فعالیت ایستگاه‌های صلواتی تسهیل شده است،گفت: وقتی فرد یا گروهی قصد برپایی ایستگاه‌های صلواتی در قم را دارند،باید یک پروسه طولانی را انجام دهند ولی ما با هماهنگی دستگاه‌های دولتی این کار را تسهیل کردیم و با یک برگه اجازه انجام این کار را به آنها دادیم.
حجت‌الاسلام وطن‌خواه گفت:ارتقاء ایستگاه‌های صلواتی ازجمله اقدامات مهم ما بود، اظهار کرد: جلساتی با مسؤولان موکب‌ها و ایستگاه‌های صلواتی داشتیم تا بتوانیم خدمت بهتری ارائه دهیم.
وی پشتیبانی از ایستگاه‌های صلواتی را از مهم‌ترین فعالیت‌های ستاد مردمی اجتماعات مهدوی دانست گفت:در بلوار پیامبر اعظم آب موجود نیست و تهیه غذا و شربت در ایستگاه‌ها و موکب‌ها نیاز به آب دارد که ستاد ما این کار راانجام داده،در سال قبل ۵۰۰ هزار لیتر آب برای ایستگاه‌ها فراهم کردیم.
وی با بیان اینکه ستاد مردمی اجتماعات مهدوی در امور فرهنگی نیز فعالیت جدی دارد،گفت: سال گذشته ۴۰ روحانی در ایستگاه‌های صلواتی تبلیغ چهره به چهره،مباحث رسانه‌ای و … را انجام دادند که امسال نیز این کار به صورت گسترده‌تری انجام می‌شود.
مسؤول ستاد مردمی اجتماعات مهدوی درباره توجه به ایمنی ایستگاه‌ ها گفت:هماهنگیهایی با راه‌آهن انجام دادیم و بتون‌های زیر ریل‌ها را با جرثقیل آوردیم تا در بحث ایمنی ایستگاه‌ها در باد و باران به مشکل نخوریم و برای افرادی که از دیگر شهرها می آیند محل اسکان و غذا فراهم خواهیم کرد.
حجت‌الاسلام وطن‌خواه عنوان کرد: شبکه خانواده مهدوی راه‌اندازی شده که سال گذشته از ۳ هزار خانواده ثبت نام به عمل آوردیم که از این تعداد ۲ هزار ساکن قم هستند، امسال نیز مطمئنا این آمار افزایش می یابد.
وی با بیان اینکه ایستگاه‌های صلواتی در نیمه شعبان حداقل به ۵۰۰ هزار نفر خدمت‌رسانی خواهند کرد، گفت: از ابتدای امسال کشور درگیر مسئله سیل بوده و شایعات و شبهاتی به وجود آمده که به جای ایستگاه‌ها در مناطق سیل‌زده باید کمک کرد که ما به مناطق سیل زده ازجمله پلدختر،سوسنگرد،خوزستان و … رفتیم ولی مسؤولان گفتند اکنون ضرورتی برای خدمت‌رسانی نیست.
مسؤول ستاد مردمی اجتماعات مهدوی در ادامه گفت: پیاده‌روی هیئات مذهبی استان در بلوار پیامبر اعظم تا مسجد مقدس جمکران،از ساعت ۱۶ روز یکشنبه(نیمه شعبان)برگزار می‌شود.
مسؤول ستاد مردمی اجتماعات مهدوی با بیان اینکه بیشتر موکب ها فعالیت خود را از ۲۹ فروردین‌ ماه آغاز می‌شود گفت: ۱۰۰ نفر روحانی در قالب گروه‌های تبلیغی،کارهای فرهنگی انجام می‌دهند.
حجت‌الاسلام وطن‌خواه در پایان گفت:جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی برای سیل‌زدگان کشور در ایام نیمه شعبان صورت می‌گیرد،ستاد غرفه خانواده مهدوی در طول مسیر بلوار پیامبر اعظم فعالیت دارد و از خانواده‌ها ثبت نام به عمل می‌آورد.
انتهای پیام/