ساخت ۲ مدرسه توسط ستاد مردمی قم در لرستان
ساخت ۲ مدرسه توسط ستاد مردمی قم در لرستان

رئیس ستاد کمک‌های مردمی استان قم گفت: بعد از جانمایی و هماهنگی‌های لازم، دو باب مدرسه و مسجد در مناطق سیل‌زده لرستان توسط این ستاد و با همکاری آموزش و پرورش استان قم ساخته می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، محمد خامه‌یار در نشست خبری ظهر امروز که در سالن جلسات ستاد اقامه نماز استان برگزار شد اظهار کرد: تمامی دستگاه ها و ارگانهای استان قم در مناطق سیل‌زده حضور فعال دارند و در حد توان خود همکاری دارند.
وی از فعالیت بسیار خوب ستاد مردمی استان قم خبر داد و افزود: روزانه ۲۰۰ نیروی جهادی در کنار ارگان‌های مختلف با همکاری ستاد مردمی خدمات خوبی را به مردم ارائه می‌دهند.
رئیس ستاد کمک‌های مردمی استان قم از نیروهای راهداری تشکر نمود و افزود: حدود ۱۵ روز است که نیروهای راهداری استان قم در کنار دیگر استان‌ها مشغول ترمیم راه‌های پل دختر هستند.
وی گفت: ۲۰۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان آورده ی غیر نقدی و ۱۰۰ میلیون تومان کمک نقدی مردمی، توسط این ستاد به مناطق سیل‌زده اهداء می‌شود، در این راستا ۱۰۰ میلیون تومان نیز توسط آیت الله اعرافی به ستاد کمک‌های مردمی قم جهت اهداء به سیل‌زدگان، داده می‌شود.
خامه‌یار در خصوص ضربه های روحی به مردم سیل‌زده اظهار کرد: سیل نه تنها به مردم خسارات جانی و مالی وارد کرده است بلکه روحیه آنها را نیز تخریب کرده و به همین دلیل ستاد سعی می‌کند با برپایی جشن در این مناطق روحیه آنها را تغییر دهد.
وی به خراب شدن جهیزیه دختران اشاره کرد و افزود: به دلیل از بین رفتن جهیزیه دختران در این مناطق ستاد مردمی استان قم تا کنون ۲۸ جهیزیه برای زوج‌های جوان تهیه کرده است و همچنین در برگزاری مراسم عروسی یک زوج نیز کمک‌های داشته است.
رئیس ستاد کمک‌های مردمی استان قم گفت: با همکاری یک شرکت خصوصی، تعداد ۱۵۰ فرش و پتو به صورت روزانه در مناطق سیل‌زده شسته می‌شود و این پایگاه پتو شویی جهت خدمات‌رسانی همچنان در این مناطق مستقر خواهد بود.
وی بیان کرد: به دلیل اینکه کمک‌های مردمی در ایام ماه مبارک رمضان نسبت به ماه‌های قبل، کاهش می یابد، بسیاری از کمک‌های مردمی اعم از لباس و وسایل ضروری برای ایام ماه مبارک رمضان بسته بندی شده و به مناطق سیل‌زده ارسال خواهد شد.
انتهای پیام/