آیا خطوط BRT در بلوار پیامبر اعظم(ص) راه‌اندازی می‌شود؟
آیا خطوط BRT در بلوار پیامبر اعظم(ص) راه‌اندازی می‌شود؟

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه در طراحی بلوار پیامبر اعظم(ص)، یک خط اتوبوس پرسرعت پیش بینی شده که تاکنون اجرایی نشده است گفت: لازم است این خط برای رفع ترافیک در ایام خاص به ویژه جشن های نیمه شعبان راه‌اندازی شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، روح الله امراللهی، عصر دوشنبه در نطق پیش از دستور نود و دومین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه ۱۳۰ هزار خودرو شخصی و ۵ هزار دستگاه اتوبوس طی ۱۲ ساعت در ایام نیمه شعبان وارد قم شد اظهار داشت: ۵۰ هزار خودرو شخصی و ۴ هزار دستگاه اتوبوس در پارکینگ های ایجاد شده در اطراف مسجد جمکران پارک شد.
وی جشن نیمه شعبان در مسجد جمکران را آیینی ملی دانست و گفت: مدیریت استان به تنهایی توان برگزاری و تامین هزینه های این جشن ها را ندارد و باید به دنبال ملی کردن برگزاری این جشن با استفاده از ظرفیت های کشوری بود.
این عضو شورای اسلامی شهر قم تاکید کرد: تملک زمین های اطراف مسجد جمکران برای ایجاد پارکینگ های دائمی، مکانیزه و مجهز، به عنوان یک ضرورت باید در دستور کار باشد.
وی ادامه داد: امسال برای جا به جایی رایگان زائران به مسجد جمکران تعداد خطوط اتوبوسرانی از ۵ به ۸ و تعداد اتوبوس های این خطوط نیز از ۳۰ به ۲۰۰ دستگاه اتوبوس افزایش یافت.
امراللهی با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی برای استفاده از وسائل حمل و نقل عمومی در ایام نیمه شعبان گفت: تا زمانی که فرهنگ سازی لازم برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در ایام نیمه شعبان به سمت مسجد جمکران انجام نشود، کاهش آمد و شد خودرو شخصی در مسیرهای منتهی به جمکران میسر نیست.
انتهای پیام/