دو کتاب «بررسی وضعیت طلاق در کشور» و «تعامل حوزه و نظام در قم» رونمایی شد
دو کتاب «بررسی وضعیت طلاق در کشور» و «تعامل حوزه و نظام در قم» رونمایی شد

دو کتاب «بررسی وضعیت طلاق در کشور» و « تعامل حوزه و نظام» به همت موسسه مطالعاتی صراط مبین در قم رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، کتاب بررسی وضعیت طلاق در کشور با تاکید بر استان قم به قلم هیئت نویسندگان سید مرتضی میرتبار، علی اکبرعبدالاحدی مقدم، دکتریاور عیوضی به رشته تحریر در آمده است. این کتاب در چهار فصل به صورت راهبردی به تحلیل مسئله طلاق در کشور به ویژه در استان قم می پردازد.

کتاب تعامل حوزه و نظام بررسی رابطه حوزه و روحانیت با نظام جمهوری اسلامی نیز به قلم وحید نجفی، اسماعیل چراغی کوتیانی نوشته شده است. این کتاب نیز در دو فصل به صورت تحلیلی و نظریه پردازی به مسئله حکومت و نقش روحانیت در حکومت اسلامی می پردازد.

محمدتقی دشتی در مراسم رونمایی بررسی وضعیت طلاق در کشور و تعامل حوزه و نظام، اظهار کرد: این دو اثر دارای ویژگی های خاصی است و راهکارهای مناسب را پیش روی مسئولان قرار می دهد.

وی با بیان اینکه کشور ما از نظر دینی،فرهنگی و اجتماعی در شرایط وِیژه ای قرار دارد، تصریح کرد: کشور ما در حال حاضر دوران بلوغ را پشت سر می گذارد و اگر نتواند این دوران را با موفقیت پشت سربگذارد دچار مشکلات خاصی مانند افسردگی دچار می شود و در این راستا لازم است همه مصلحان،پژوهشگران ،… و مردم برای عبور کشور از این مرحله با موفقیت تلاش کنند.

مدیرعامل موسسه فرهنگی مطالعاتی صراط مبین ادامه داد: در این راستا لازم است سیستم اداری و مذهبی کشور با همفکری به رشد ایران اسلامی کمک کنند و در این راستا موسسات فرهنگی پژوهشی نقش خطیری را برعهده دارند.

وی اضافه کرد: موسسه فرهنگی پژوهشی صراط مبین در سندهای راهبردی مسائل و مشکلات کشور را مورد توجه قرار داده و به عنوان بازوی فکری نظام گام های موثری بر می دارد که در این راستا می شود به تدوین سند راهبردی کاهش مفاسد اخلاقی و سند راهبردی حل مسائل حاشیه نشینی اشاره کرد.

دشتی اضافه کرد: خانواده مسئله مهمی است و نیازمند ایجاد یک سازمان و یا وزارتخانه مستقل است که به صورت خاص به آن رسیدگی کند اما به دلیل پراکندگی هرآنچه به خانواده مربوط می شود در نهادهای مختلف پراکنده شده و همین موجب شده که مشکلات بزرگی پیش روی ما قرار بگیرد.

وی با تاکید براینکه از سوی این موسسه پژوهشی به دولت، ایجاد نهادی به عنوان تحکیم خانواده پیشنهاد شده است، خاطرنشان کرد: غرب به این نتیجه رسیده که بهترین راه فلج کردن یک کشور، ضربه زدن به پایه های یک خانواده است و برای از هم گسیختگی خانواده ها در ایران به صورت جدی سرمایه گذاری کرده است و ما باید با ایجاد تحکیم خانواده نقشه های شوم دشمنان را خنثی کنیم.

انتهای پیام/