تکمیل پروژه مترو قم با رفع مشکلات ارزی دنبال می‌شود
تکمیل پروژه مترو قم با رفع مشکلات ارزی دنبال می‌شود

شهردار قم با بیان اینکه روند تکمیل پروژه مترو در سال جاری با رفع مشکلات ارزی و تامین اقلام مورد نیاز دنبال می‌شوند، گفت: تلاش می‌کنیم پروژه‌های نیمه تمام شهر قم زودتر به نتیجه برسانیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد در دیدار با آیت‌الله محمد ری‌شهری رئیس مؤسسه فرهنگی و آموزشی دارالحدیث که در دانشگاه قرآن و عترت انجام شد، از میزبانی ویژه شهرداری قم از زائران و مسافران نوروزی شهر قم یاد کرد و افزود: امسال با توجه به حجم بارش‌های سنگینی که داشتیم در روند خدمت‌رسانی با سختی‌هایی روبرو بوده‌ایم اما به شیوه مطلوب از ورود سیلاب به منازل جلوگیری و خدمت‌رسانی به زائران را دنبال کردیم.

وی با بیان اینکه سیلاب‌های اخیر نزدیک به ۱۲ میلیارد تومان به شهر قم خسارت زده است، اضافه کرد: میزان حجم آبی که از بلوار زائر عبور کرده بسیار قابل توجه بوده و المان‌ها، تابلوها و فضای سبز این مسیر را تخریب کرده است.

شهردار قم از ایجاد تحول در ناوگان حمل و نقل عمومی شهر قم یاد کرد و ادامه داد: با توجه به افزایش هزینه‌ها و بالا رفتن قیمت اتوبوس‌ها هزینه‌های سنگینی را برای تحقق این هدف پرداخت کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه بالای ۹۵ درصد بودجه سال گذشته تحقق یافته است، تصریح کرد: برای سال جاری بیش از دو هزار میلیارد تومان بودجه درنظر گرفته شده است که تقاطع کیوانفر و امام، ورودی جعفریه، اتصال خیابان جمهوری به یادگار امام، تکمیل و آزادسازی بخش‌هایی از عمار یاسر، میدان ولیعصر، تقاطع فردوسی و پیام اعظم(ص)، چهارراه سجادیه، چهارمندان و چهل‌اختران از جمله مهم‌ترین پروژه‌های عمرانی امسال خواهد بود.

سقائیان‌نژاد از اجرای طرح آسفالت معابر به صورت گسترده در شهر قم یاد کرد و گفت: شهرداری قم فعالیت‌های مختلف را دنبال کرده است تا بتواند در سال جاری قدم بزرگ‌تری را برای زائران و مجاوران حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) بردارد.

وی با بیان اینکه روند تکمیل پروژه مترو در سال جاری با رفع مشکلات ارزی و تامین اقلام مورد نیاز دنبال می‌شوند، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم تا پروژه‌های نیمه تمام شهر قم را با رفع مشکلات موجود، زودتر به نتیجه برسانیم.

انتهای پیام/د

 

 

  • منبع خبر : روابط عمومی شهرداری قم