پاکسازی آبراه میانی بلوار زائر ادامه دارد
پاکسازی آبراه میانی بلوار زائر ادامه دارد

شهردار منطفه هفت قم از ادامه پاکسازی بلوار زائر و آبراه میانی آن توسط پرسنل این اداره خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، مجید متین‌فر اظهار کرد: از ابتدای شدت یافتن آبگرفتگی محدوده بلوار زائر که در اثر بارش های سنگین ایجاد شده بود این منطقه با اتخاذ تمهیدات ویژه سعی در آماده سازی بلوار و ایمن سازی آن جهت استفاده دوباره شهروندان نمود.

وی افزود: از ۱۴ فروردین تاکنون عملیات پاکسازی بصورت متناوب و در چند مرحله در بلوار زائر آغاز گشته و تاکنون ادامه دارد.

شهردار منطقه هفت خاطرنشان کرد: ابتدا جمع آوری آبها بوسیله پمپ های مکنده و سپس پاکسازی و شستشوی معبر جهت تردد ایمن و روان خودورها انجام گرفت و مسیر بازگشایی شد و در حال حاضر پس از فروکش کردن آب، عملیات پاکسازی محدود آبراه میانی بلوار زائر در حال انجام است و بزودی به اتمام می رسد.

وی اظهار کرد: این عملیات شامل پاکسازی، لایروبی آبراه و انتقال نخاله و لجن حاصل از سیلاب بوده و در این عملیات انواع ماشین آلات سبک و سنگین و بیش از ۱۰۰ نفر از پرسنل شهرداری منطقه در این عملیات بکار گرفته شد.

متین فر گفت: در بعد عمرانی نیز بخش هایی از سواره رو این بلوار که مورد تخریب قرار گرفته بود بوسیله بلوک چینی و تزریق بتن تحت مرمت قرار گرفت و در خصوص سایر خساراتی که بر اثر سیلاب متوجه بلوار زائر شده است تمهیداتی جهت بازسازی در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : روابط عمومی شهرداری قم