برنامه‌های مسجد مقدس جمکران در ماه رمضان
برنامه‌های مسجد مقدس جمکران در ماه رمضان

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با اعلام برنامه‌های مسجد مقدس جمکران ویژه ماه مبارک رمضان، گفت: جلسه جزءخوانی قرآن به صورت روزانه و ویژه برنامه سالروز تاسیس این مسجد از مهمترین این برنامه‌ها به شمار می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حجت الاسلام یاسین حسین آبادی در تشریح برنامه‌های مسجد مقدس جمکران ویژه ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: جزءخوانی قرآن کریم از مهمترین برنامه‌های میعادگاه منتظران ویژه ایام ضیافت الله است؛ بدین صورت که هر روز از ساعت ۱۴ ابتدا مختصری از مفاهیم و معارف جزء آن روز توسط کارشناسان بیان شده و سپس آیات نورانی یک جزء از کلام الله مجید با حضور زائران قرائت می شود.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران تصریح کرد: برگزاری مسابقه و اهدای جوایز، تدارک افطاری های ساده برای زائران و مهدی باوران، سخنرانی های کوتاه با حضور حجج اسلام مومنی، ظهیری و فرحزاد هر روز بعد از نماز ظهر و عصر نیز برای ایام ماه مبارک رمضان در میعادگاه منتظران پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: برگزاری اجتماع عظیم یاوران حضرت خدیجه(سلام الله علیها) با حضور اقشار مختلف مردم همزمان با شب وفات این حضرت، از دیگر برنامه‌های رمضانی مسجد مقدس جمکران است.

حسین آبادی با اشاره به برنامه‌های پیش بینی شده برای هفدهم ماه مبارک رمضان، سالروز تاسیس مسجد مقدس جمکران، بیان کرد: علاوه بر ویژه برنامه‌های گرامیداشت این روز، آئین غباروبی مسجد مقدس جمکران نیز در این روز برگزار می شود.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه برنامه لیالی قدر این مسجد در آستانه این شب های عظیم الشان اعلام می شود، ابراز کرد: مسجد مقدس جمکران در دهه پایانی ماه مبارک رمضان میزبان معتکفانی می شود که طبق سنت نبوی این دهه را اعتکاف می کنند. لذا علاقه مندان به شرکت می توانند از ۱۹ تا ۲۹ اردیبهشت ماه با مراجعه به سایت مسجد مقدس جمکران به نشانی http://www.jamkaran.ir/  نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی از تمدید مهلت شرکت در جشنواره های «قاب فیروزه ای» و «ایهاالعزیز» خبر داد و گفت: مقرر بود اختتامیه این جشنواره ها که به مناسبت نیمه شعبان برگزار شده است همزمان با هفدهم ماه مبارک برگزار و از نفرات برتر تجلیل شود، اما بنابر درخواست ها مهلت شرکت تا انتهای رمضان تمدید شد و اختتامیه آن نیز همزمان با دهه کرامت برگزار می شود.

حسین آبادی با بیان اینکه مسجد مقدس جمکران برای اقشار و سنین مختلف در ماه مبارک رمضان بسته برنامه‌هایی را تدارک دیده است، خاطرنشان کرد: میعادگاه منتظران با ویژه برنامه‌های خردسالان تا هشت سال در مرکز گل نرگس، ویژه برنامه‌های گروه سنی نوجوان در مرکز جوانه های انتظار و نیز ویژه برنامه‌های مختص خانواده در ایام ضیافت الله میزبان زائران می شود.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران