توزیع بیش از ۳۰۰ هزار افطاری توسط حرم مطهر در ماه رمضان
توزیع بیش از ۳۰۰ هزار افطاری توسط حرم مطهر در ماه رمضان

معاون فرهنگی حرم مطهر حضرت معصومه (س) گفت: در ایام ماه مبارک رمضان روزانه بیش از 10 هزار افطاری در بین روزه داران نمازگزاران توزیع میشود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حجت‌الاسلام مهدی احمدی در نشست خبری ظهر امروز که در ساختمان اداری حرم مطهر برگزار شد اظهار کرد: فیش های افطاری حرم مطهر در ورودی های شهر، محافل قرآنی، مساجد، صحن های حرم در بین مردم توزیع خواهد شد.

وی با توجه به علاقه شدید مردم به غذای تبرکی آستانه مطهر اظهار داشت: خیرین و نیکوکاران گرامی در جهت مشارکت تهیه غذا و توزیع بین مردم میتوانند به نشانی الکترونیکی nazr.amfm.ir و یا به دفاتر هدایا و نذورات حرم مراجعه نمایند.

معاون فرهنگی حرم مطهر حضرت معصومه(س) در خصوص روزه داران گفت: افرادی که میخواهند فیش تبرکی دریافت نمایند میتوانند از طریق شبکه های اجتماعی به نشانی @astanqom و یا اینکه با جست و جوی غذای تبرکی در کانالها درخواست خود را ثبت نمایند.

احمدی با توجه به اهمیت و علاقه روزه داران به تلاوت قرآن کریم در جهت قرائت قرآن کریم افزود: طبق سنوات گذشته برنامه های ترتیل خوانی عمومی هر روز ساعت ۱۵ در شبستان امام خمینی (ره) با حضور اساتید بین المللی برگزار میشود.

وی از ترتیل خوانی قرآن کریم برای تمام اقشار خبر داد و اظهار داشت: هر روز برنامه ترتیل خوانی ویِژه بانوان نیز از ساعت ۱۱ صبح در شبستان نجمه خاتون و همچنین ترتیل خوانی ویژه نوجوانان نیز در ساعت ۱۷:۳۰ در شبستان حضرت زهرا(س) انجام میشود.

معاون فرهنگی حرم مطهر حضرت معصومه(س) در مورد برنامه های تلویزیونی حرم گفت: برنامه ویژه ماه مبارک رمضان ۹۸ «عاشقی به وقت حرم» است که در ۳۰ شب مناجات، قرائت قرآن و نهج‌البلاغه با سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدحسین موسوی و مناجات‌خوانی مهدی سلحشور انجام می شود و از ساعت ۲۴ از شبکه استانی نور و شبکه یک سیما و شبکه افق پخش خواهد شد.

احمدی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری افزود: یکی از محورهای اصلی حرم مطهر در ایام ماه مبارک رمضان پیروی از بیانیه گام دوم انقلاب مانند امر به معروف و نهی از منکر و همچنین مسائل حجاب می باشد.

وی در خصوص برنامه های متنوع حرم مطهر در ایام ماه رمضان اظهار داشت: از دیگر برنامه ها میتوان به پرسمان خانواده، همایش روزه اولی ها، برنامه فیض بندگی ( اعتکاف دانش آموزی )، آیین وفات حضرت خدیجه (س) و آیین میلاد امام حسن مجتبی (ع) اشاره داشت.

معاون فرهنگی حرم مطهر حضرت معصومه(س) به حملات فرهنگی دشمن اشاره داشت و گفت: برگزاری نمایشگاه خدمت در پرتو بانوی کرامت، نمایشگاه های آفرینش های فرهنگی هنری فاطمی و حریم حرم در صحن های حضرت صاحب الزمان(عج) و پارکینگ شرقی برپا خواهد شد.

احمدی در ادامه گفت : اجرای جنگ معارفی، مسابقه، سرگرمی و برنامه‌های آموزشی و معنوی ویژه کودک و نوجوان، همایش شکرانه نوجوانان همراه با ترتیل‌خوانی قرآن کریم، برگزاری حلقه‌های قرآنی با آموزش قرائت و مفاهیم قران کریم، برگزاری پرسمان خانواده با محوریت سبک زندگی ایرانی اسلامی با حضور کارشناسان و خانواده‌ها از جمله ویژه‌برنامه‌های ماه مبارک رمضان در شبستان امام خمینی(ره) است.

وی با اشاره به اینکه برخی مردم در شب‌های ماه مبارک رمضان تا سحر بیدار هستند، اظهار کرد: ویژه برنامه سحرگاهی در شبستان امام خمینی(ره) سخنرانی، قرائت ادعیه و مناجات‌خوانی از برنامه‌های در نظر گرفته شده است که از سوی شبکه‌های استانی نور و شبکه شما پخش خواهد شد، هم‌چنین ویژه برنامه سحر از صحن امام رضا(ع) از شبکه جهانی سحر پخش می‌شود.

انتهای پیام/