جانشین فرمانده سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) از اجرای 300 برنامه با محوریت گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر در قم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، احمد بیطرفان با تبریک فرارسیدن سی و هفتمین سالروز آزادسازی خرمشهر اظهار کرد: عملیات بیت المقدس از جلوه های باشکوه هشت سال دفاع مقدس بود که طی آن شهر و بندر استراتژیک خرمشهر پس از ۲۰ ماه از یوغ تجاوز و تصرف دشمن بعثی آزاد شد.

وی افزود: عنایات و الطاف الهی در این عملیات  به گونه ای مشهود بود که دشمن بهره مند از حمایت های جهانی را با دادن تلفات بسیار وادار به اعتراف به شکست سنگین و عقب نشینی از خرمشهر کرد به طوری که حضرت امام(ره) فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد.

جانشین فرمانده سپاه استان قم تصریح کرد: ضرورت دارد این حماسه بزرگ و فراموش نشدنی که با همت و پشتیبانی مردم و نقش آفرینی نیروهای مسلح و البته هدایت های پیامبرگونه امام عظیم الشان خلق شد، بیش از پیش گرامی داشته شود تا همچون سرمایه ای عظیم برای نظام مقدس جمهوری اسلامی در مقابله با یاوه گویی های استکبار جهانی به نسل های آینده منتقل گردد.

بیطرفان در ادامه با اشاره به ویژه برنامه های گرامیداشت هفته مقاومت و پیروزی و سالروز فتح خرمشهر از سوی نیروهای مسلح در استان قم خاطرنشان کرد: بیش از ۳۰۰ برنامه به مناسبت گرامیداشت سالروز عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر در نظر گرفته شده است و برنامه های مذکور از روز چهارشنبه اول خرداد با برپایی نشست های روشنگری و بصیرتی در نیروهای مسلح و پایگاه های مقاومت بسیج مساجد و محلات و مراکز بسیج اقشار استان آغاز می شود.

وی افزود: روز پنجشنبه دوم خرداد ویژه برنامه ای همراه با آیین عطرافشانی و غبارروبی مزار با حضور عموم مردم و نیروهای مسلح در گلزار شهدای سوم خرداد برگزار می شود.

بیطرفان همچنین به حضور پرسنل نیروهای مسلح در نماز سیاسی عبادی جمعه در روز سوم خرداد اشاره کرد و افزود: در این روز، سردار سیدقاسم قریشی معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران پیش از خطبه های نماز سخنرانی خواهد کرد.

جانشین فرمانده سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) گردهمایی نیروهای مسلح در روز شنبه چهارم خرداد را دیگر برنامه هفته مقاومت و پیروزی نام برد و عنوان کرد: این مراسم همزمان با روز ملی مقاومت «دزفول» در حسینیه ثارالله ستاد سپاه برگزار می شود و در مراسم مذکور از پیشکسوتان نقش آفرین در عملیات بیت المقدس تقدیر خواهد شد.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی سپاه استان قم