برگزاری اعتکاف رمضانیه در مسجد مقدس جمکران
برگزاری اعتکاف رمضانیه در مسجد مقدس جمکران

معاون فرهنگی مسجد جمکران گفت: ۵۰۰ نفر از خواهران و برادران در دهه سوم ماه مبارک در این مسجد معتکف می‌شوند و حدود ۱۰۰ نفر از خادمان به آنها خدمت‌رسانی می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حجت الاسلام یاسین حسین‌آبادی با اعلام برگزاری اعتکاف رمضانیه در مسجد مقدس جمکران برای دومین سال پیاپی در این مکان مقدس، اظهار کرد: تا کنون نزدیک به دو هزار نفر برای شرکت در این اعتکاف از طریق سایت مسجد ثبت نام کرده اند.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران ادامه داد: با توجه به آنکه ظرفیت حضور معتکفان شامل ۲۵۰ نفر از برادران و ۲۵۰ نفر از خواهران یعنی جمعًا ۵۰۰ نفر است، پس از قرعه کشی از میان همه ثبت نام‌کنندگان، ۵۰۰ نفر انتخاب و امکان حضورشان در اعتکاف رمضانیه میعادگاه منتظران از طریق ارسال پیامک به آنها اطلاع داده می شود.

وی با بیان اینکه پذیرش معتکفان از غروب روز نوزدهم ماه مبارک رمضان آغاز می شود، گفت: برای یک دهه اعتکاف رمضانیه، برنامه های متنوع فرهنگی معنوی شامل نهج‌البلاغه خوانی، صحیفه‌سجادیه خوانی، برپایی کرسی های درس اخلاق، شبی با شهدا، جلسات سخنرانی و … تدارک دیده شده است.

حسین‌آبادی اعلام کرد: اعتکاف برادران در مسجد امام علی(علیه السلام) و اعتکاف خواهران در مسجد حضرت زهرا(سلام الله علیها) مسجد مقدس جمکران برگزار می شود.

وی با بیان اینکه اعتکاف رمضانیه در مسجد مقدس کاملا رایگان و با کمک خیران و نذورات مردمی برگزار می شود، خاطرنشان کرد: نزدیک به یکصد نفر از خادمان در طول این ۱۰ روز و به صورت شیفت بندی به معتکفان خدمت رسانی می کنند.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران