یادواره شهیدان هادی در قم برگزار می‌شود
یادواره شهیدان هادی در قم برگزار می‌شود

یادواره شهیدان ابراهیم هادی، محمدرضا شفیعی و ابراهیم عشریه با عنوان «شهیدان هادی» در قم برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، مجتبی سیاری در نشست خبری ظهر امروز با اشاره به برگزاری یادواره شهیدان هادی در قم بیان داشت:  دلیل نامگذاری یادواره به دلیل ان است که هرکدام از این شهدا نقش هدایتگری جوانان را بر عهده داشته اند.

وی خاطر نشان کرد: این یادواره با محوریت شهید هادی، شهید شفیعی و شهید عشریه برگزار می‌شود و شهید هادی که بسیاری از جوانان با ایشان مأنوس هستند و هدایت‌گر بسیاری از جوانان بوده اند و همچنین شهید محمدرضا شفیعی که هادی اسارت بودند و شهید عشریه نیز هادی مدافعان حرم به شمار می‌آید.

سیاری گفت: ترویج و نشر معارف شهدا، تحکیم پیوند عاطفی ارزش‌های‌های نسل جوان دفاع مقدس و نسل امروز، بیان سیره عملی و سبک زندگی شهدا، معطر کردن فضای کشور به عطر و بوی شهدا از جمله اهداف برگزاری این یادواره است.

دبیر اجرایی یادواره خاطر نشان کرد: در حاشیه این یادواره تعداد ۲۰ کارگروه اجرایی و محتوایی برگزار میگرد و در دیگر برنامه ها میتوان به  برگزاری برنامه‌های تبیینی در اردوهای راهیان نور، اعزام خانواده‌های شهدا به راهیان نور، ارتباط چهره به چهره، معرفی شهدا در قالب کتاب اشاره داشت.

سیاری در ادامه برنامه های یادواره به موضوعات فرهنگی اشاره داشت و عنوان کرد: معرفی‌های صوتی و تصویری، فعالیت و معرفی شهدا در فضای مجازی، تجمیع خادمان شهدا و فعالیت گسترده در قالب مردمی از جمله برنامه‌های این ستاد بوده است.

دبیر اجرایی  یادواره شهیدان هادی یادآور شد: این برنامه روز چهارشنبه (۲۲ تیر ماه) با برنامه‌های متنوع از جمله تقدیر از خانواده‌های شهدا، معرفی کتب و پخش کلیپ‌های ویژه شهیدان هادی از ساعت ۱۷:۳۰ در مصلای قدس قم برگزار می‌شود.

وی در پایان گفت:برنامه های دیگری در روز یادواره و برگزاری غرفه‌های فرهنگی و هنری از جمله ۱۵ غرفه تخصصی با محوریت شهادت،عفاف و حجاب،امر به معروف و نهی از منکر، برگزاری دو غرفه کودک و نوجوان و مهد کودک ویژه اطفال از دیگر بخش‌های این برنامه است.

انتهای پیام/