دوازدهمین نمایشگاه ملی رسانه‌های دیجیتال در قم برگزار می‌شود
دوازدهمین نمایشگاه ملی رسانه‌های دیجیتال در قم برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: دوازدهمین نمایشگاه ملی رسانه‌های دیجیتال از 28 خردادماه به مدت چهار روز در قم برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سید موسی حسینی کاشانی در نشست خبری پیش از ظهر امروز که در سالن جلسات اداره کل ارشاد برگزار شد اظهار کرد: با توجه به ظرفیت های بسیار بالای استان قم در زمینه های فضای مجازی و تولید محتوا از سال گذشته پیگیری‌های زیادی صورت گرفت و توانستیم میزبانی دوازدهمین نمایشگاه ملی رسانه های دیجیتال را در قم به دست آوریم.

وی در خصوص تفاوت این نمایشگاه اظهار داشت: سعی کرده‌ایم در این نمایشگاه بستری فراهم شود تا تولیدکنندگان بتوانند به راحتی محصولات خود را عرضه و انعقاد قرارداد داشته باشند و از فرصت به وجود آمده بهترین استفاده را ببرند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم خاطرنشان کرد: در گذشته نمایشگاه‌ها رسانه‌های دیجیتال به این شکل بود که محصولات خود را به عموم مردم معرفی کنند ولی در این دوره بیشتر از مباحث فروش در بین مردم بستری برای تعامل و فرصتی برای کسب و کار ایجاد شده است.

حسینی کاشانی ابراز کرد: شرکت‌های خوبی اعلام آمادگی کرده‌اند که در این نمایشگاه حضور پیدا کنند و برنامه‌ریزی‌های بسیار خوبی انجام گرفته است تا این نمایشگاه در سطح ملی برگزار گردد تا تعاملات و قراردادها در حد وسیع و ملی صورت پذیرد.

وی به ظرفیت بسیار خوب نمایشگاه برای جوانها و ایده های جدید اشاره و اظهار کرد: شرکت‌های نوپا و استارت آپ‌ها می‌توانند از این فرصت استفاده کرده و به تولید محتوا برسند، زیرا اصلی‌ترین هدف برگزاری نمایشگاه رسیدن به یک محصول و تولید محتوا است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با اشاره به شعار سال گفت: در راستای شعار سال ۹۸ تلاش شده است تا موقعیتی فراهم سازیم و تولید کنندگان در جهت رونق تولید ملی محصولات خود را بفروش برسانند.

حسینی کاشانی در ادامه اهمیت استفاده صحیح از فضای مجازی افزود: با توجه به اهمیت انتقال مفاهیم دینی و فرهنگی نهضت تولید محتوای فضای مجازی باید بررسی و به صورت صحیح فراگیر شود .

وی از ویژگی های برجسته نمایشگاه به حضور چهره های شاخص اشاره کرد و گفت: حضور ناشران و فعالان برجسته کشوری در حوزه فضای مجازی و ایجاد محلی در خصوص هم افزایی و عقد قرارداد همکاری میان فعالان اثر گذار خواهند بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم استفاده از ظرفیت های بالای فرهنگی در استان را حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: وجود موسسات فرهنگی ، ناشران و چاپخانه های زیاد در استان موجب شده است تا برنامه ریزی های برگزاری دومین نمایشگاه بین المللی کتاب و اولین جشنواره مطبوعات دینی را انجام دهیم.

حسینی کاشانی یاد آور شد: دوازدهمین نمایشگاه ملی رسانه‌های دیجیتال از ۲۸ الی ۳۱ خرداد ماه ۹۸ در محل دائمی نمایشگاه‌های استان قم برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

  • نویسنده : سونیا سیاوشی