آغاز نسخه‌نویسی الکترونیکی در قم
آغاز نسخه‌نویسی الکترونیکی در قم

مدیر کل بیمه سلامت استان قم گفت: طرح جامع نسخه‌نویسی الکترونیکی در قم آغاز خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، محمدرضا فخاریان قمی در نشست خبری پیش از ظهر امروز که در سالن جلسات بیمه سلامت برگزار شد اظهار کرد: با توجه به سیاست‌های دولت مبنی بر دولت الکترونیک طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی در تحقق این موضوع می باشد و وزارت بهداشت و درمان نیز بر این امر تاکید دارد.

وی نحوه شروع این طرح را با رشد ۳۰ درصدی پزشکان عنوان کرد و گفت: این طرح با ۱۰ پزشک شروع شده است و طبق برنامه ریزی هر سال ۳۰ درصد پزشکان باید نسخه‌نویسی خود را به صورت الکترونیکی انجام دهند و در نهایت تمامی پزشکان استان قم از نوشتن نسخه های مکتوب خودداری نمایند.

مدیر کل بیمه سلامت استان قم نحوه استفاده از این طرح را بسیار ساده اشاره داشت و افزود: بیمار به پزشک مراجعه نموده و با دادن کد ملی از خدمات پزشکی استفاده نماید و پزشک با افزود کد ملی میتواند تاریخ اعتبار بیمه را مشاهده نموده و اقدام به نوشتن نسخه نماید .

فخاریان در خصوص دریافت دارو گفت: پس از آنکه پزشک نسخه بیمار را بارگذاری کرد بارکدی را در اختیار بیمار قرار میدهد و آنرا به داروخانه تحویل میدهد و به راحتی از روی سامانه دریافت مینمایند.

وی از مراجعه ۱۸۵ میلیون مراجعه به مراکز درمانی کشور در سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: در استان قم این تعداد ۲ میلیون و ۷۳۰ هزار نفر بوده است و هزینه صورت گرفته در سال ۹۷ برای این تعداد ۱۹۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بابت خدمات بستری بوده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان قم گفت: طبق توافقات انجام گرفته موظف هستیم ۲۵ هزار نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد را تحت پوشش خود قرار دهیم که تاکنون ۲۰ هزار نفر انجام گرفته است و مابقی نیز به زودی انجام خواهد گرفت .

فخاریان به آمار بیش از ۳۶۷ هزار نفری بیمه شدگان اشاره داشت و افزود: تا پایان اردیبهشت ماه تعداد ۳۶۷ هزا و ۲۵۴ نفر بیمه شده اند که از بین آنها تعداد ۱۲۹۴ بیمار خاص هستند و هزینه درمانی آنها در سال ۹۷ بیش از ۱۹ میلیارد تومان بوده است.

وی هزینه بیمه ایرانیان در سال جاری را مبلغ ۲۹۳ هزار تومان عنوان کرد و گفت: افرادی که دارای خانواده هستند نمیتوانند به تنهایی بیمه شوند و می بایست کل خانواده را تحت پوشش قرار دهند و جهت تعویض و تمدید دفترچه مبلغ ۳ هزارتومان و بابت هزینه دفترچه هایی که گم شده است مبلغ ۹ هزار تومان دریافت میگردد.

مدیرکل بیمه سلامت استان قم اظهار داشت: تعداد ۵ دفتر شهری ، ۲ دفتر نمایندگی و یک باجه مخصوص مرکز خدمات حوزه های علمیه و ۳ مرکز روستایی در دستجرد، قنوات و جعفریه فعالیت دارند.

انتهای پیام/