تدوین برنامه‌های جامع برای جهاد کشاورزی قم
تدوین برنامه‌های جامع برای جهاد کشاورزی قم

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: برای سه سال آینده جهاد کشاورزی برنامه‌های جامعی در حال تدوین است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، عباس پورمیدانی در نشست خبری ظهر امروز که در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد اظهار کرد: رسیدن به توسعه کمی در استان قم قابل توجه بوده و امروزه نیازمند توسعه کیفی در کشاورزی بخصوص مدیریت آب هستیم.

پورمیدانی در خصوص برنامه جامع کشاورزی قم گفت: تدوین و اجرای الگوی بهینه کشت در همه عرصه های سبز استان قم و بالا بردن بهره برداری در استفاده از نهاده های پایه را در برنامه خود داریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم اظهار کرد: با توجه به اقلیم استان و خشک بودن آن توسعه شیلات در دستور کار قرار گرفته است و به زودی شاهد رشد آن خواهیم بود.

وی توسعه کشت گیاهان دارویی را از دیگر برنامه های جهاد کشاورزی عنوان کرد و گفت: به دلیل فراوانی گونه های مختلف گیاهان دارویی در استان و ایجاد اشتغال توسعه و حمایت از کشت گیاهان دارویی مد نظر قرار گرفته است.

پورمیدانی به اجرای پروژه لوله گذاری در خصوص مصرف بهینه آب اشاره داشت و گفت: سیمانی کردن کانالها و آبیاری نوین و همچنین لوله گذاری بیش از ۱۰۰۰ هکتاری و اجرای آبیاری زیرسطحی در سال جاری داشته تا از هدر رفتن آب جلوگیری شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قم ادامه داد: رسیدن به کشاورزی پایدار و ارتقای کیفی در استفاده از نهاده‌ها و توسعه کشت گلخانه‌ای با افزایش ضریب استفاده از تکنولوژی و ورود علمی دانش کشاورزی در این عرصه یکی دیگر از برنامه‌های توسعه کیفی سازمان است.

وی نگرانی در حوزه آب را منطقی دانست و گفت: مدیریت آب و استفاده بهینه از منابع پایه مانند آب، منابع سرمایه‌ای، نیروی انسانی، کود و سم در قالب کمیته‌های فنی از برنامه‌های مهم سازمان بوده و ارتقا، بهره‌برداری و کاهش هزینه‌های تولید را خواهیم داشت.

پور میدانی ادامه داد: روز ۵ شنبه ۲۳ خرداد برنامه بهره‌برداری از بیش از ۳۳ پروژه در سطح استان را با اعتباری بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی برای ۲۴۷ نفر را داشته و بیش از آن نیز با خانواده‌های شهدا دیدار خواهیم کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم، دیگر برنامه‌های هفته جهاد را بیان و اظهار کرد: حضور در نماز جمعه این هفته استان قم، اهدای خون کارمندان سازمان، دیدار با بهره‌برداران سلفچگان، کهک و قاهان و تجدید بیعت با آرمان‌های امام خمینی(ره) و حضور در مرقد امام خمینی (ره) از دیگر برنامه‌های این هفته است.

انتهای پیام/