فاز نخست شهربازی بوستان علوی قم به بهره‌برداری می‌رسد
فاز نخست شهربازی بوستان علوی قم به بهره‌برداری می‌رسد

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر قم گفت: تلاش می‌کنیم فاز نخست شهربازی بوستان علوی مردادماه سال جاری به بهره‌برداری برسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، مجید اخوان با اعلام این خبر اظهار کرد: سرمایه‌گزار در این زمینه مشغول فعالیت است و درحال حاضر هم مجتمع گردشگری و هم یک شهربازی نیز در حال ساخت می‌باشد.

وی با اشاره به جلسه‌ای که در این زمینه برگزار شده است، ادامه داد: محوطه‌سازی این طرح با شهرداری است و نصب تجهیزات آن با سرمایه‌گزار معتبری از بخش خصوصی است.

وی درباره شهربازی واقع در میدان ۷۲ تَن نیز تصریح کرد: فراخوان سرمایه‌گذاری آن داده شده، اما تاکنون کسی برای سرمایه‌گذاری نیامده است و امکان دارد، باز هم به صورت اجاره واگذار شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر قم، همچنین درباره شهربازی بوستان علوی خاطرنشان کرد: بخشی از شهربازی بوستان مذکور به صورت اجاره واگذار شده و در حال بهره‌برداری است.

وی از ساخت یک شهربازی معارفی سرپوشیده در مساحت ۱۰ هزار متر مربع در بلوار پیامبر اعظم (ص) خبر داد و گفت: طراحی این شهربازی در حال انجام است و به صورت مشارکتی ساخته خواهد شد.

وی با بیان اینکه زمین آن را شهرداری تامین کرده است، گفت: سالن شهربازی معارفی توسط شهرداری قم ساخته و تجهیزات آن توسط مؤسسه تبیان تأمین خواهد شد و امیدواریم که این شهربازی نیز در سال آینده به بهره‌برداری برسد.

قرار است در این مرکز تفریحی و سرگرمی آموزه های دینی، زندگی پیامبران و اولیای الهی و رذایل و فضایل اخلاقی در قالب وسایل بازی در ذهن کودکان نهادینه می شود. بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر قرار است در قبال واگذاری این زمین، موسسه طرف قرارداد، عملیات احداث ساختمان و نصب تجهیزات را انجام دهد و به مدت ۱۰ سال با مالکیت معنوی شهرداری به عنوان شهربازی مورد استفاده قرار گیرد.

اخوان با بیان اینکه قم در زمینه فضاهای گردشگری دچار فقر است، گفت: کوشش می‌کنیم تا با جذب سرمایه‌گزار از بخش خصوصی، این شهربازی‌ها را آماده بهره‌برداری کنیم، تا خلاءهای قم در این زمینه در چند سال آینده پُر شود.

انتهای پیام/د

 

 

 

  • منبع خبر : روابط عمومی شهرداری قم