ساماندهی و تبدیل بازار کهنه قم به بازارچه صنایع دستی
ساماندهی و تبدیل بازار کهنه قم به بازارچه صنایع دستی

رئیس کمیسیون خدمات شهری و امور زائرین شورای اسلامی شهر گفت: در راستای تقویت صنعت گردشگری قم و نیز رونق کسب و کار تصمیم به تبدیل بازار کهنه به بازارچه صنایع دستی قم گرفته شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سید مجتبی سبحانی نیا با بیان اینکه در راستای تقویت صنعت گردشگری قم و نیز رونق کسب و کار تصمیم به تبدیل بازار کهنه به بازارچه صنایع دستی قم شد گفت: با توجه به مراجعات اهالی و کسبه بازار کهنه مبنی بر مشکلات بوجود آمده و برگزاری جلسات متعدد با اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری ، شورا تصمیم به ساماندهی هرچه سریعتر بازار گرفت .

رئیس کمیسیون خدمات شهری و امور زائرین شورای اسلامی شهر اظهار داشت: در بودجه سال ۹۸ شهرداری ردیفی برای کفسازی بازار کهنه توسط سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر پیش بینی شده که مقرر شد این سازمان پس از جذب اعتبارات لازم اقدام به کفسازی این بازار طبق طرح و معماری هماهنگ با بافت تاریخی اقدام نماید و اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری نیز جهت جداره سازی و مرمت سقف بازار اقدام نماید.

وی در ادامه گفت: امید است تبدیل این بازارچه متروکه به یک بازارچه صنایع دستی و فروش سوغات و محصولات سنتی در قم منجر به افزایش جذب گردشگر و توسعه صنعت گردشگری استان گردد.

انتهای پیام/