نمایشگاه تخصصی مبلمان در قم برگزار می‌شود
نمایشگاه تخصصی مبلمان در قم برگزار می‌شود

رئیس اتحادیه درودگران استان قم گفت: نمایشگاه تخصصی مبلمان اوایل تیر ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های دائمی استان قم برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار، حسین معماریان در نشست خبری ظهر امروز که در سالن جلسات اتاق بازرگانی استان قم برگزار شد افزود: این نمایشگاه از تاریخ سوم تا هفتم تیرماه در محل نمایشگاه دائمی استان قم با حضور شرکت های مبل سازی برگزار میشود.

وی با اشاره به  اینکه حدود یک ماه است که مجوز برگزاری نمایشگاه مبلمان استان به اتحادیه درودگران واگذارشده است افزود: اتحادیه درودگران در سال ۶۱ تشکیل شد و هدف از تأسیس آن حمایت از فعالان و مصرف‌کنندگان عرصه تولید توزیع و خدمات صنعت چوب است.

رئیس اتحادیه درودگران استان قم اظهار داشت: ۳۵۰۰ نفر در تولید و توزیع دارای مجوز از اتحادیه درودگران هستند و تعداد ۲۰ هزار نفر نیز در شغل صنعت چوب مشغول فعالیت می باشند که پیش بینی میگردد این تعداد به ۵۰ هزار نفر نیز برسد.

معماریان در خصوص اهمیت و جایگاه صنعت چوب در استان قم گفت: این استان در تولید مبلمان و منبت کاری حرف نخست را در کشور می زنند و حجم بالایی از تولید مبلمان را در کشور به خود اختصاص داده است.

وی تشریح کرد: مشکلات زیادی در صنعت چوب کشور و همچنین استان قم ایجاد شده است که ما به صداو سیما و همچنین رسانه ها اعلام کرده ایم و در صورتی که تامین مواد اولیه در صنعت چوب برطرف نگردد بسیاری از کارگاه ها مجبور به تعطیلی میگردند.

رئیس اتحادیه درودگران استان قم تصریح کرد: طرح تنفس جنگل در کشور سبب شده تا برای تأمین چوب موردنیاز از چوب‌های وارداتی استفاده شود و قیمت بالای آن سبب کاهش رونق تولیدات چوبی شده است.

معماریان خاطرنشان کرد: به دنبال تبدیل نمایشگاه مبلمان استان به یک نمایشگاه تخصصی هستیم که بازدیدکنندگانی از نقاط مختلف ایران به این نمایشگاه بیایند و صرفا این نمایشگاه، یک نمایشگاه فروش نباشد.

وی گفت: نمایشگاه مبلمان استان طی روزهای سوم تا هفتم تیرماه از ساعت ۱۷ تا ۲۲ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی قم برگزار می‌شود.

انتهای پیام/