۲۰ برنامه شاخص دهه کرامت در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد قم
۲۰ برنامه شاخص دهه کرامت در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد قم

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم با تشریح برنامه‌های دهه کرامت در ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم گفت: در دهه کرامت، 20 برنامه شاخص در سطح مساجد قم برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حجت‌الاسلام سعید روحانی صبح امروز ۱۱تیر در نشست خبری معرفی برنامه‌های دهه کرامت که از سوی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم برگزار می‌شود،ضمن عرض تبریک به مناسبت آغاز دهه کرامت و میلاد باسعادت امام رضا علیه‌السلام و حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها،گفت:در دهه کرامت،کل کشور برنامه‌های خوب و جالبی تدارک دیدند و به نظر می‌رسد، برنامه‌های استان قم، سطح بالاتری خواهد داشت.

وی یادآور شد: بیش از ۶۰۰ کانون فرهنگی هنری در بیش از ۴۰۰ مسجد استان قم فعالیت دارند که برخی مساجد دارای دو کانون فرهنگی هنری ویژه بانوان و آقایان دارند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم با اشاره به اینکه در دهه کرامت، ۲۰ برنامه شاخص در سطح مساجد قم داریم، گفت: در این دهه، ۳۰ محفل در ۳۰ مسجد برای ۱۰ شب برنامه ریزی شده است و هر شب در سه مسجد برنامه‌های شاخص برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه مساجد شاخص استان قم بر اساس جمعیت و ویژگی‌هایی به مساجد سطح یک و دو تقسیم بندی شدند، افزود: در مساجد سطح یک، برنامه‌ها مفصل تر است، از جمله با حضور نماینده آستان مقدس حضرت معصومه علیهاالسلام،  تبرکی حرم به نمازگزاران اهدا و برنامه‌های متنوعی برگزار می‌شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم یادآور شد: ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم جهت برگزاری برنامه‌های شاخص در مساجد تا کنون با ۲۲ مسجد هماهنگی‌های لازم را انجام داده است و در مساجد دیگر نیز اعلام آمادگی شده تا برنامه‌های متنوعی در دهه کرامت برگزار کند.

وی با بیان اینکه برنامه‌های ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد به صورت رایگان در مساجد اجرا می‌شود، عنوان کرد: برنامه ۳۰ محفل در ۳۰ مسجد با همکاری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها و  شهردای قم برگزار می‌شود.

روحانی در ادامه، استقبال از کاروان کرامت را از دیگر برنامه‌های ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان قم عنوان کرد و ادامه داد: کاروان کرامت با حضور خادمان آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) در سطح کشور حضور دارند و پرچم متبرک حرم را در میان مردم می‌گردانند که ستاد هماهنگی از این کاروان در ۵ روستای استان قم استقبال می‌کند.

وی، برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع دهه کرامت ویژه کودکان و نوجوانان، اعزام گروه سرود و تئاتر به مساجد، مسابقه ورزشی در هشت رشته و مسابقه کتابخوانی با موضوع مهربانی و عطوفت در خانواده  را از دیگر برنامه‌های این ستاد برشمرد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم یادآور شد: تعدادی کانون فرهنگی هنری و کتابخانه با نام و القاب کریمه اهل بیت (ع) در برخی مساجد استان قم افتتاح می‌شود، همچنین اهدای کتاب به ۴۵ کتابخانه فعال را در دستور کار داریم.

روحانی در ادامه بیان کرد: در روز میلاد باسعادت حضرت معصومه علیهاالسلام، خواهران کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم با شاخه‌های گل به صورت دسته جمعی به سمت حرم حرکت و به حضرت فاطمه معصومه علیهاالسلام عرض اردات می‌کنند.

وی یادآور شد: در ایام دهه کرامت، اسکان رایگان اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در استان قم مهیا است، همچنین اسکان ویژه کانون‌ها با هزینه اندک در مشهد مقدس برنامه ریزی شده است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم، اهدای جوایز به نمازیاوران را از دیگر برنامه‌های دهه کرامت خواند و گفت: در این دهه، دوره آموزش توانمندسازی مدیران و مسئولان کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در مشهد برگزار می‌شود.

وی افزود: همایش بزرگ دختران آفتاب با موضوع عفاف و حجاب و آشنایی با شخصیت حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها روز یکشنبه ۱۶ تیر ساعت ۱۰ تا ۱۲ در سالن همایش‌های غدیر برگزار می‌شود که ۹۰۰ نفر از بانوان کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در این همایش حضور دارند.

روحانی اضافه کرد: توزیع بسته‌های فرهنگی اوقات فراغت، تجلیل از دختران نمونه در مساجد، برپایی ایستگاه صلواتی کریمه و برگزاری مسابقه آذین بندی مساجد محلات از دیگر برنامه‌های این دهه است.

وی در پایان گفت: در این دهه، طرح نذر شادی با محوریت حمایت مناطق محروم و سیل زده اجرا می‌شود تا مردم برای کمک به آنان تشویق شوند و ما هم برای حمایت از مردم محروم کشور نقشی داشته باشیم.

انتهای پیام/