کتاب پرتویی از تفسیر اهل بیت(ع) در قم رونمایی شد
کتاب پرتویی از تفسیر اهل بیت(ع) در قم رونمایی شد

در سومین همایش ملی سیره امام رضا(ع)، آموزه‌ها و کارکردها، از کتاب پرتویی از تفسیر اهل بیت(ع) رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، این اثر ارزشمند، جدیدترین تالیف آیت‌الله ری‌شهری است که در دو جلد از سوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی به زیور طبع آراسته شده و کوشیده است شیوه‌ای جامع را در بهره‌گیری از همه منابع معرفتی دردسترس، پیش گیرد، هر چند سهم اصلی، از آنِ روایات شریف معصومان علیهم السلام است.

در مراسم رونمایی حجت الاسلام والمسلمین دکتر مسعودی قائم مقام ریاست دانشگاه قرآن و حدیث به بیان ویژگیهای این اثر و تفاوت و تمایز آن با دیگر تفاسیر پرداخت. او گفت نویسنده این کتاب از سنین جوانی حافظ قرآن بوده و به بیشتر احادیث اهل بیت علیهم السلام احاطه داشته است و بر دانایان پوشیده نیست که این دو ویژگی تا چه اندازه در قدرت در تفسیر آیات مهم و تاثیرگذار است.

شایان ذکر است جلد نخست این مجموعه، عهده دار تبیین مبانی، مراحل و روشِ کار این تفسیر است و مجلدات بعدی به ارائه پرتوی از تفسیر درخشان اهل بیت علیهم السلام پرداخته است.آیت الله محمدی ری شهری، نویسنده این اثر، خود نیز در این همایش به ایراد سخت پرداخت. وی با تبریک میلاد امام رضا(ع) تاکید کرد: آنچه برای جامعه و به ویژه حوزه های علمیه در خصوص امام هشتم قابل توجه است تلاش ایشان برای مرجعیت علمی اهل بیت علیهم السلام است. وی افزود: امام رضا(ع) عالم خاندان رسالت است چرا که تبلور علمی بین المللی اهل بیت در دوران او  شکل گرفته است.

آیت الله ری شهری همچنین به کتاب پرتوی از تفسیر اهل بیت هم اشاره کرد و گفت:  در این تفسیر روایات تفسیری در درون یک طرح جامع و به عنوان یک منبع مهم تفسیری در دل هر یک از مراحل تفسیر وارد شده است.

این همایش به همت نمایندگی قم بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی در موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی برگزار شد.

انتهای پیام/