لزوم تخصیص ۳۲ هکتار از اراضی پردیسان برای رفع مشکلات مناطق محروم
لزوم تخصیص ۳۲ هکتار از اراضی پردیسان برای رفع مشکلات مناطق محروم

نایب‌ رئیس شورای اسلامی شهر قم بر لزوم تخصیص ۳۲ هکتار از اراضی پردیسان برای رفع مشکلات مناطق محروم تاکید کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حسن بختیاری با اشاره به فعالیت‌های مدیریت شهری در حوزه آسیب‌های اجتماعی، اظهار کرد: بحث آسیب‌های اجتماعی و مسائل مرتبط موضوعی بین بخشی است و دستگاه‌های مختلفی متولی ساماندهی این وضعیت هستند و شهرداری هم در این زمینه می‌تواند سهم داشته باشد؛ آسایش و آرامش جزو موضوعاتی است که شورا پیگیری می‌کند.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: در شورا کمیسیون فرهنگی و اجتماعی به طور مستقیم درگیر این موضوع است و باجلسات مختلف با شهرداری و دستگاه‌های دیگر به دنبال کاهش مشکلات و آسیب‌های اجتماعی است و تعاملات زیادی هم با نهادهای دیگر وجود دارد.

بختیاری با بیان اینکه رفع مشکلات اجتماعی و آسیب‌های این بخش نیازمند ایجاد زیرساخت‌هایی است که باید توسط شهرداری و دیگر نهادها صورت بگیرد، گفت: در این بخش شهرداری در قالب ساماندهی محلات پروژه‌هایی را پیگیری می‌کند؛ این مشکلات معمولا در مناطقی اتفاق می‌افتد که مراکز آموزشی و فرهنگی و خدمات زیرساختی کم است و ایجاد این زیرساخت‌ها با همکاری نهادهای دیگر در حال انجام است.

وی با بیان اینکه باید اعتراف کنیم که حجم مشکلات در این خصوص در مناطق محروم و حاشیه شهرها زیاد است، گفت: همین امر کار را با کندی مواجه کرده و آنطور که باید و شاید بروز و ظهور مسائل را نمی‌بینیم.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: ایجاد سالن‌های ورزشی جزو موضوعات اصلی قابل پیگیری است اما محدودیت‌های اعتباری و مالی کار را کند کرده و از سرعت توسعه فضاهای ورزشی و فرهنگی کاسته است.

بختیاری با اشاره به مصوبه شورای اسلامی شهر در خصوص تخصیص ۳۲ هکتار از اراضی پردیسان به مناطق محروم و محدوده‌های ساماندهی نشده، افزود: در محدوده استان این مساله با پیگیری استاندار در حال تحقق است که با این زمینه‌سازی امیدواریم بتوانیم در ایجاد زیرساخت‌های لازم برای مناطق محروم و حاشیه شهر کارهای لازم را انجام دهیم.

وی بیان کرد: این مصوبه برای دولت نهم بوده که تاکنون مسکوت و بی‌نتیجه بوده و به مرور گره‌ها در حال بازشدن است و امید می‌رود با بازشدن آن مشکلات رفع شود.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر قم با تاکید بر اینکه مصوبه ۴۸ هکتاری دولت در این زمینه اجرایی شده و زمین تحویل شهرداری شده، البته عمده این مصوبه در خصوص بافت مرکزی شهر است، افزود: هسته مرکزی شهر و بافت قدیم به دلیل فقدان زیرساخت‌های لازم برای زندگی مطلوب در حال تبدیل به نقاطی آسیب‌زا است و این مصوبه دولت کمک می‌کند که محدوده بافت فرسوده بهسازی شده و ساماندهی شود.

بختیاری اظهار کرد: موضوع آسیب‌های اجتماعی چند وجهی است و نمی‌شود برای آن عامل خاصی معرفی کرد و نیاز به هماهنگی بین همه دستگاه‌ها است؛ شورا و شهرداری آماده هستند در این خصوص کمک کنند؛ البته آنچه که ما خود را مکلف می‌دانیم مسائل فرهنگ شهروندی است که در ارتقاء فرهنگ جامعه کمک شایانی می‌کند.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی شهرداری قم