احداث پارکینگ‌های زیرسطحی در منطقه ۶ شهری قم
احداث پارکینگ‌های زیرسطحی در منطقه ۶ شهری قم

شهردار منطقه 6 قم با اشاره به لزوم ساخت پارکینگ در این منطقه، گفت: با توجه به اعتبار شهرداری و هزینه‌های بالای تملکات ساخت پارکینگ‌های زیرسطحی در حال مطالعه و بررسی است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، علی حاتمی فرد در جلسه بررسی پروژه‌های ترافیکی منطقه شش که با حضور ذاکریان معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم و مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری قم، مدیرعامل سازمان حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم و مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم برگزار شد، اظهار داشت: منطقه شش یکی از مناطق قدیمی شهر با بیشترین بافت فرسوده بوده که  نیازمند توجه بیشتری از سوی شهرداری و مسئولان استانی است.

شهردار منطقه شش قم حوزه ترافیک این منطقه را مورد بررسی قرارداد و افزود: حوزه حمل‌ و نقل عمومی حوزه حساسی است که نیازمند تعامل و ارتباط مستقیم شهرداری منطقه با حوزه معاونت بوده و نباید هیچ پروژه‌ای بدون مطالعات کافی و علمی انجام شود.

حاتمی فرد با ابراز گلایه از قوانین موجود و بیان لزوم بازنگری در قوانین بین سازمانی، تصریح کرد: سرعت بخشی در انجام پروژه‌ها نیازمند تعامل بیشتر سازمان‌های داخلی شهرداری بوده تا بتوانیم کاستی‌ها را در کمترین زمان جبران و بهترین خدمات را به مردم ارائه دهیم.

وی بودجه شهرداری را برای ساخت پارکینگ کافی ندانست و ادامه داد: اعتبار اختصاص داده‌شده به منطقه شش برای ایجاد پارکینگ و تملک بسیار کم است، با توجه به اعتبار شهرداری ساخت پارکینگ‌های زیرسطحی در حال مطالعه و بررسی است.

شهردار منطقه شش قم خواستار ایجاد مسیر دوچرخه در منطقه شش شد و بیان کرد: شهرداری منطقه شش آمادگی همکاری لازم برای ساخت بوستان دوچرخه‌سواری و پارک ترافیک و ایجاد مسیر دوچرخه‌سواری برای شهروندان را دارد.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی شهرداری قم