اقدام ناصواب شهرداری قم در دعوت گزینشی از رسانه‌ها
اقدام ناصواب شهرداری قم در دعوت گزینشی از رسانه‌ها

اداره کل ارتباطات و بین‌الملل شهرداری قم در اقدامی ناصواب و نسنجیده، اقدام به دعوت تعداد معدودی از خبرگزاری‌ها برای شرکت در یک بازدید و نشست خبری کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، دعوت‌ گزینشی از رسانه‌ها به منظور شرکت در نشست‌های خبری، یکی از بدعت‌هایی است که برخی نهادها و ادارات مدت‌هاست در قم به راه‌ انداخته‌اند و در مقابل اعتراض‌ها، به ذکر این جمله بسنده می‌کنند که ما تنها از رسانه‌هایی که قبلا اخبار ما را پوشش داده‌اند دعوت می‌کنیم!

سوای از ناصواب بودن چنین اقدام و نابخردانه بودن چنان استدلالی، اقدام جدید اداره کل ارتباطات و بین‌الملل شهرداری قم در دعوت بسیار گزینشی از رسانه‌ها برای شرکت در تور بازدید از پروژه‌های فضای سبز شهری و نشست خبری مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز، نوبرانه جدیدی در این حوزه به شمار می‌رود.

شهرداری قم در دوره‌های مختلف و حتی در آغاز راه مدیریت جدید روابط عمومی خود، نشان داده بود اهل زد و بندهای پشت پرده نیست و بدون در نظر گرفتن خط خبری و جهت‌گیری‌های سیاسی و اجتماعی خبرگزاری‌ها، پایگاه‌های خبری و روزنامه‌ها، از آنها برای شرکت در نشست‌ها و جلسات دعوت می‌کند اما اقدام اخیر، زنگ خطری است برای این نهاد مردمی و در عین حال تاثیرگذار شهری، جایی که باید بیش از سایر نهادها شفافیت را الگوی کاری خود قرار دهد اما با دعوت گزینشی از رسانه‌ها آن هم فقط با حضور خبرنگاران ۶ خبرگزاری، روند مثبت گذشته را زیرپا گذاشته است.

امید است این اداره کل با ارائه توضیح به موقع و مناسب، دلایل لازم را برای اقدام خود بیان کرده و موجب تنویر افکار عمومی شود چه اینکه در حال حاضر این سوال برای بسیاری به وجود آمده که در سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم چه می‌گذرد که اهالی رسانه حق شرکت آزادانه در بازدید از پروژه‌ها و نشست‌ خبری مدیرعامل آن را نیافته‌اند.

 

  • نویسنده : صدرالدین فلاح