قم تا افق ۱۴۰۰ با ۱۲ شهر قرارداد خواهرخواندگی می‌بندد
قم تا افق ۱۴۰۰ با ۱۲ شهر قرارداد خواهرخواندگی می‌بندد

معاون برنامه ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم گفت: در دو سال گذشته 6 خواهرخواندگی داشتیم و سعی داریم تا سال 1400 به 12 خواهرخواندگی برسیم؛ در قراردادهای خواهرخواندگی بسته به پتانسیل‌های شهری مشارکت صورت می‌گیرد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، محسن رنجبر یکی از گزاره‌های چشم‌انداز شهر قم را شهری قدسی، قطب زیارتی، گردشگری و مرکز تعاملات علمی، فرهنگی و سیاسی جهان دانست و افزود: توسعه خواهرخواندگی شهری یکی از رویکردها در این زمینه است؛ در دو سال گذشته ۶ خواهرخواندگی داشتیم و سعی داریم تا سال ۱۴۰۰ به ۱۲ خواهرخواندگی برسیم؛ در قراردادهای خواهرخواندگی بسته به پتانسیل‌های شهری مشارکت صورت می‌گیرد.

معاون برنامه ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم اضافه کرد: افزایش میانگین مدت زمان اقامت گردشگر در شهر یکی از دیگر رویکرد‌ها است؛ در سال ۹۶ این میانگین ۰.۳ روز بوده که به یک روز رسیده و تلاش داریم آن را به میزان قابل توجهی تا پنج روز افزایش دهیم؛ احداث باغ پرندگان، توسعه بوستان‌های شهر و تکمیل ظرفیت‌های گردشگری تفریحی از برنامه‌ها در این زمینه است.

رنجبر با اشاره به برنامه‌ریزی انعقاد قرارداد پنج هتل پنج ستاره در قم، تصریح کرد: تسهیلات و امکانات ویژه‌ای با مشارکت دستگاه‌های مختلف در حوزه سرمایه‌گذاری و هتل‌سازی پیش‌بینی شده تا سرمایه‌گذاری با سرعت و کیفیت بیشتری شکل بگیرد.

وی گفت: البته جریانات اقتصادی سال گذشته موجب شد سرمایه‌گذاران کمی محتاطانه‌تر عمل کنند.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی شهرداری قم