لزوم ارائه آموزش‌های مهارتی حین خدمت به کارکنان دولت
لزوم ارائه آموزش‌های مهارتی حین خدمت به کارکنان دولت

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم بر لزوم ارائه آموزش‌های مهارتی حین خدمت به کارکنان دولت تاکید کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم،  علی جان صادق پور در جلسه کارگروه توجیهی استقرار نظامنامه شغلی – سازمانی منطقه تهران که در تالار کوثر شرکت آب و فاضلاب استان قم و با حضور مدیران آموزش شرکت‌های آبفا و آبفار تهران، کرج و قم برگزار شد در سخنانی با اشاره به اهمیت بحث آموزش در شرکت‌های آب و فاضلاب اظهار کرد: سازمانی می‌تواند توسعه و ارتقا پیدا کند که به صورت پیوسته آموزش‌های مربوط به حوزه کار و تخصص خود را داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه آموزش‌های عملی باید در حین خدمت به نیروی انسانی متخصص ارائه شود گفت: اگر این اتفاق رخ دهد همواره شاهد سازمانی پویا، شاداب و رو به رشد خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با بیان اینکه وزارت نیرو جزو وزارتخانه‌ها پیشتاز در حوزه ارائه آموزش‌های علمی، مهارتی و کارگاهی به کارکنان خود است، ابراز داشت: البته با وجود تأکیدات فراوان وزارت نیرو به بحث آموزش اما همچنان تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.

وی بر لزوم افزایش کیفیت در آموزش‌ها تاکید و تصریح کرد: آموزش‌ها باید حتی‌المقدور به صورت کارگاهی باشد تا فراگیران مباحث تئوری را به صورت عملی نیز تجسم کنند.

صادق پور با بیان اینکه در بدترین شرایط تحریم‌هایی خارجی، خدمات آب و برق در کشور قطع نشد، یادآور شد: این مهم ناشی از نیروی انسانی متخصصی است که در وزارت نیرو مشغول به فعالیت هستند و آموزش‌های حین خدمت را نیز فراگرفته‌اند.

رئیس گروه آموزش شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز در این جلسه پایه و اساس چرخه آموزش را نیازسنجی دانست و تصریح کرد: اگر نیازسنجی به درستی صورت گیرد می‌توانیم بدون هدر دادن وقت به اثربخشی دوره‌های آموزشی کمک کنیم.

وی با بیان اینکه اخیراً سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای شرکت‌های دولتی از جمله شرکت آب و فاضلاب کشور مشاغل جدیدی را مصوب کرد، گفت: لازمه اینکه مشاغل را با پست‌های جدید تطبیق دهیم این است که آموزش‌های لازم را ارائه دهیم.

میرزایی با تاکید بر اینکه در همین راستا باید نیازسنجی‌ها مجدداً به صورت فردی و سازمان انجام شود، یادآور شد: نظامنامه شغلی و آموزشی  به ما کمک می‌کند بار دیگر نیازسنجی‌ها را انجام دهیم و با بازنگری دوره‌های آموزشی، دوره‌های جدید و اثربخشی را برنامه‌ریزی کنیم.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم