فراخوان دومین جشنواره مطبوعات و رسانه‌های برخط استان قم
فراخوان دومین جشنواره مطبوعات و رسانه‌های برخط استان قم

خانه مطبوعات قم با حمایت و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، دومین جشنواره مطبوعات و رسانه‌های برخط استان قم را برگزار می‌کند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، خانه مطبوعات قم با حمایت و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، دومین جشنواره مطبوعات و رسانه‌های برخط استان قم را با هدف رشد و تعالی رسانه‌های استان برگزار می‌کند.

بر این اساس دبیرخانه جشنواره از کلیه روزنامه‌نگاران اعم از نویسندگان، خبرنگاران، عکاسان مطبوعات و خبرگزاری‌ها و پایگاههای اطلاع رسانی مجازدعوت می‌کند تا آثار خود را براساس محورها و بخش‌های اعلام شده به دبیر خانه ارسال کنند.

اهداف برگزاری این جشنواره، ارتقای دانش رسانه‌ای استان، ایجاد رقابت مثبت و افزایش انگیزه و خلاقیت رسانه‌ها، توسعه ظرفیت‌های موجود رسانه‌ای استان و آشنایی با ظرفیت‌ها و قابلیت‌های رسانه‌ای مکتوب و مجازی و بهره‌گیری از این قابلیت‌ها ذکر شده است.

دومین جشنواره مطبوعات و رسانه‌های برخط استان قم دارای دو بخش اصلی و ویژه است؛ بخش اصلی شامل خبر، تیتر، گزارش (گزارش خبری و تصویری)، مصاحبه، یادداشت و سرمقاله، عکس خبری، صفحه آرایی و طنز مکتوب و بخش ویژه شامل دو موضوع رونق تولید و گام دوم انقلاب است که در این بخش تولیدات تحلیلی مندرج در رسانه‌های استان در قالب‌های گزارش، گفت‌و‌گو، مقاله و یادداشت پذیرفته می‌شوند.

بر اساس اعلام خانه مطبوعات استان قم، آثار ارسالی مرتبط با موضوعات فراخوان باشد همچنین آثار این جشنواره صرفاً از طریق سایت pressfestival.ir پذیرش می‌شود و اصحاب رسانه می‌بایست با ورود به این سامانه، ثبت نام در سایت و اخذ کدکاربری و رمز عبور، نسبت به ارسال آثار خود اقدام کنند.

علاوه بر این آثاری در جشنواره شرکت داده می‌شوند که در فاصله زمانی ۱۷ مرداد ۹۷ تا اول مهر۹۸ در یکی از نشریات سراسری، نشریات استانی، خبرگزاری‌ها و پایگاه خبری استان منتشر شده باشد ضمن اینکه نام صاحب اثر باید در صفحه منتشره قید شود، افرادی که آثار آنها با نام مستعار و کد ثبت می‌شود باید به تایید مدیر مسئول رسانه برسد همچنین نمایندگی‌های نشریات سراسری و خبرگزاری‌ها به منزله مدیرمسئول رسانه شناخته نمی‌شوند و آثار با نام مستعار باید توسط مدیرمسئول در مرکز تایید شود.

بر این اساس هر متقاضی مجاز به شرکت در ۳ بخش از جشنواره اعم از اصلی و ویژه است همچنین در بخش اصلی هر شرکت کننده می‌تواند در دو قالب و در هر قالب دو اثر را بارگذاری نماید.

مقرر شده است در این دوره به هر شرکت کننده که برنده جشنواره شده باشد فقط دو جایزه تعلق می‌گیرد.

در این فراخوان تصریح شده در صورت فعال شدن بخش موضوعی، فقط به نفرات اول این بخش جایزه تعلق خواهد گرفت.

از دیگر مقررات دومین جشنواره مطبوعات و رسانه‌های برخط استان قم، ارسال عین مطبوعات، عکس صاحب اثر، معرفینامه نشریه، کارت ملی، شماره تلفن ثابت و همراه شرکت کنندگان محترم به دبیرخانه جشنواره است همچنین ویژه نامه‌های استانی روزنامه‌های کثیرالانتشار می‌توانند در جشنواره شرکت نمایند ضمن اینکه مطالب مربوط به رسانه‌های فاقد مجوز و همچنین بولتن‌های داخلی ادارات و سازمان‌ها مجاز به شرکت در جشنواره نیستند.

جوایز این دوره جشنواره برای نفر اول در هر بخش تقدیرنامه، تندیس و ۲۰میلیون ریال جایزه نقدی، نفر دوم هر بخش تقدیرنامه و ۱۵میلیون ریال جایزه نقدی و برای نفر سوم هر بخش، تقدیر نامه و ۱۰ میلیون ریال جایزه نقدی تعیین شده است.

گفتنی است داوری این جشنواره توسط اساتید دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/د

 

  • منبع خبر : خانه مطبوعات استان قم