فقدان ایمنی برخی بافت‌ها در قم، حادثه‌ای مانند پلاسکو را تکرار می‌کند
فقدان ایمنی برخی بافت‌ها در قم، حادثه‌ای مانند پلاسکو را تکرار می‌کند

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم گفت: فقدان ایمنی برخی بافت ها و ساختمان ها و مراکز خرید در قم،حادثه پلاسکو را تکرار می کند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، روح الله امراللهی در جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم عنوان کرد: در حال حاضر بازارچه قم و مراکز خرید و بازار کهنه و نو و کاروانسرای داخل بازار و بازارچه حسین‌آباد وضعیت مناسبی از نظر ایمنی ندارند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم افزود: فقدان ایمنی برخی بافت‌ها، ساختمان‌ها و مراکز خرید در قم، حادثه‌ای مانند پلاسکو را تکرار خواهد کرد.

امراللهی اظهار کرد: مسئولیت ساماندهی برخی از این بافت‌ها با سازمان میراث فرهنگی است در حالی که در آن کسبه به نگهداری چوپ و الوار می‌پردازند و خطرات جدی، جان مردم را تهدید می‌کند.

وی بیان کرد: باید شهرداری و شورای اسلامی شهر به این محدوده‌ها ورود کنند و از مسئولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی در مورد ایمنی این مراکز توضیح بخواهند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات جدی در این مجموعه‌ها، وضعیت ایمنی برق است که خطر آتش‌سوزی را به همراه دارد و کسی برای حل این مشکل هم قدمی برنمی‌دارد.

امراللهی عنوان کرد: در سطح قم نیز پاساژها و مراکز خرید ناایمن وجود دارد که در آن استانداردهای لازم رعایت نشده است.

وی تاکید کرد: فراموش نکنیم جان مردم مهم‌تر از هر موضوع دیگری است و با اینکه در مدت دو سال گذشته هشدارهای لازم را داده‌ایم هنوز کاری جدی برای ایمنی این مراکز انجام نشده است.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی شهرداری قم