پارک ۷۲ تن آماده واگذاری است
پارک ۷۲ تن آماده واگذاری است

عضو شورای اسلامی شهر قم با تشریح آخرین اقدامات برای ایجاد و راه‌اندازی شهربازی‌ها در شهر قم، گفت: پارک ۷۲ تن آماده واگذاری بوده و شهربازی غدیر نیز تا چند ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، محسن محرری با اشاره به کمبودهای فضای تفریحی در شهر قم، اظهار داشت: نارسایی‌هایی در این زمینه به‌ویژه در حوزه شهربازی در قم وجود دارد که برنامه‌هایی برای رونق این موضوع توسط شهرداری قم در دست اقدام است.

عضو شورای اسلامی شهر قم آخرین وضعیت شهربازی ۷۲ تن قم را موردتوجه قرار داد و افزود: این شهربازی در اختیار بنیاد شهید و شرکت فردوس بود که در سال گذشته قرارداد آن به اتمام رسید و در اختیار شهرداری قرار گرفته و این آمادگی برای واگذاری به سرمایه‌گذاری در این زمینه در مدیریت شهری قم وجود دارد.

محرری ادامه داد: این شهربازی در موقعیت خوبی از جمله فضای سبز مناسب، قرار گرفتن در ورودی شهر و قرار گرفتن در مسیر ترددهای حتی خارج از استانی و غیره بوده که سبب شده موقعیت مناسبی برای سرمایه‌گذاری باشد.

وی با بیان اینکه شهربازی غدیر نیز با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی روبه‌رو است، یادآور شد: تا چند ماه آینده فاز نخست این شهربازی که در بوستان غدیر واقع شده مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد که بخشی از تجهیزات بازی آن نصب ‌شده و به موازات آن نیز محوطه‌سازی شهربازی توسط شهرداری در حال انجام است و در آینده نزدیک این شهربازی نیز یکی از پروژه‌های جذب توریسم در استان قم خواهد بود.

عضو شورای اسلامی شهر قم عدم فعالیت شهربازی بوستان علوی را مورد بررسی قرار داد و گفت: شهربازی بوستان علوی به علت اختلافات حقوقی با پیمانکار قبلی غیرفعال بود که با تسویه‌ حساب با آن پیمانکار با یک سرمایه‌گذار جدید قرارداد منعقد شده که تا چند ماه آینده این شهربازی نیز فعال می‌شود.

محرری یکی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در قم را بوستان جوان برشمرد و عنوان کرد: این بوستان در کنار بزرگراه امام علی(ع) ظرفیت خوبی از لحاظ فضای سبز و استخر داشته و می‌تواند کاربری‌های تفریحی خوبی در آنجا ایجاد شود و سرمایه‌گذاران می‌توانند از آن استفاده کنند.

وی در خصوص امکانات بوستان غدیر قم نیز ابراز کرد: کمپ اقامتی و پذیرایی از زائران در این بوستان فعال است و با تجمیع امکانات در این بوستان، سرمایه‌گذاران می‌توانند از فرصت‌های مختلف برای سرمایه‌گذاری در این بوستان استفاده کنند.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی شهرداری قم