مراسم گرامیداشت روز قشر بسیج اصناف در قم برگزار می‌شود
مراسم گرامیداشت روز قشر بسیج اصناف در قم برگزار می‌شود

مسئول سازمان بسیج اصناف استان قم از برگزاری مراسم گرامیداشت سالروز شهادت شهیدان مهدی و حسام عراقی و روز قشر بسیج اصناف در روز چهارشنبه ششم شهریور خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، عباس روحی مسئول سازمان بسیج اصناف استان قم اظهار داشت: اصناف همیشه ثابت کرده اند که در کنار روحانیت و مرجعیت بوده و زمانی که معمار کبیر انقلاب اولین جرقه‌های آغاز قیام بر علیه ظلم و ستم را در شهر مقدس قم رقم زدند، اصناف و بازاریان نخستین گروهی بودند که به یاری امام شتافتند و تکیه گاهی برای تحقق و پیروزی انقلاب شدند و امام تعریف زیبایی داشتند که اصناف بازوان ستبر انقلابند.

وی گفت: اصناف بدون هیچ چشم داشتی در عرصه‌های نبرد به ایثارگری پرداختند و ایثارجان و مال از ویژگی‌های بارز اصناف است و تقدیم هزاران شهید، جانباز و کمک‌های نقدی و پشتیبانی از دفاع مقدس نمونه‌ای از این ایثارگری هاست.

روحی با اشاره به اینکه امروزه اصناف و بازاریان به عنوان افسران جنگ اقتصادی جهت سربلندی انقلاب و مایوس کردن دشمنان نقش مهم در عرصه‌های اقتصادی دارند، افزود: چهارم شهریور ماه سالروز شهادت کاسب امین و انقلابی، شهید مهدی عراقی و فرزند برومندش حسام عراقی است که بدست منافقان کوردل به شهادت رسید، شهیدی که امام خمینی (ره) بر پیکر مطهرش نماز خواندند.

وی افزود: در تحولات اجتماعی همواره اصناف به مثابه قلب اقتصادی جامعه شناخته می‌شوند و از گذشته تاکنون اصناف در تحولات جامعه ما نقش موثر و اثرگذار در حوزه‌های مختلف ایفا کرده اند.

روحی اظهار کرد: در تاریخ انقلاب اسلامی از دوران مبارزات انقلاب تاکنون اصناف و بازاریان همواره چهره‌های موثری بوده اند که با حمایت‌های مادی و معنوی خود زمینه‌ای را فراهم کردند که انقلاب اسلامی بتواند در عرصه‌های خارجی و داخلی موفقیت‌های بسیاری کسب نماید.

وی تصریح کرد: اصناف با اخلاق و منش اسلامی و ارزش اسلامی و روحیه انقلابی و جهادی در سخت‌ترین شرایط که استکبار و دشمنان بوجود اورده اند (از قبیل: جنگ هشت ساله تا تحریم‌های ظالمانه و فشار شدید اقتصادی) همواره پشتیبان انقلاب بوده اندو بدون شک این موفقیت نشات گرفته از ولایت پذیری و اخلاق مداری اصناف میباشد.

مسئول سازمان بسیج اصناف و بازاریان قم با اعلام برنامه‌های ششم شهریور روز بسیج اصناف گفت: سازمان بسیج اصناف و بازاریان قم به مناسبت گرامیداشت روز بسیج اصناف و با هدف بزرگداشت نام ویاد خاطره شهدا به ویژه شهید مهدی عراقی برنامه‌هایی را پیش بینی نموده است.

وی تاکید کرد: برپایی ایستگاه صلواتی، غبارروبی مزار شهداء، دیدار با علما و مراجع عطام تقلید، برگزاری همایش به مناسبت روز بسیج اصناف و تقدیر از بسیجیان نمونه با حضور رییس سازمان بسیج اصناف و بازاریان کشور، دیدار با حانواده شهدای اصناف، تشکیل شورای فرهنگی در پاساژ‌ها و مجتمع‌های تجاری، حضور در نماز جمعه و تقدیر از برگزیدگان مسابقات غدیر از برنامه‌های پیش بینی برای روز بسیج اصناف است.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی سپاه استان قم