۱۸ میلیون تومان جریمه به خاطر ممانعت از ورود کارشناسان محیط زیست
۱۸ میلیون تومان جریمه به خاطر ممانعت از ورود کارشناسان محیط زیست

رئیس اداره حقوقی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: یکی از واحدهای آلاینده واقع در شهرک صنعتی شکوهیه، به دلیل ممانعت از ورود کارشناسان این اداره کل و تکرار جرم خود، به پرداخت 180 میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، علی احمدی با اشاره به این مطلب اظهار کرد: یکی از واحدهای صنعتی در شهرک صنعتی محمودآباد قم به دلیل ممانعت از بازرسی و نمونه برداری کارشناسان این اداره کل به استناد ماده ۱۶ قانون هوای پاک به جریمه نقدی محکوم شد.

وی افزود: بر اساس ماده ۱۶ قانون هوای پاک، کسانی که از انجام بازرسی مأموران محیط زیست برای نمونه برداری و تعیین میزان آلودگی واحدهای صنعتی، معدنی و خدماتی ممانعت کنند و یا اسناد و مدارک مورد نیاز را در اختیار ایشان نگذارند و یا اطلاعات خلاف واقع ارائه کنند، به جزای نقدی محکوم می شوند.

رئیس اداره حقوقی حفاظت محیط زیست استان قم گفت: تمامی مراکز و واحدهای صنعتی و خدماتی ۵۰ نفر به بالا برای انجام امور مربوط به نمونه برداری، اندازه گیری، پایش و کنترل مستمر آلودگی هوا مکلف به ایجاد واحد سلامت، بهداشت و محیط زیست(HSE) و به کارگیری متخصص محیط زیست هستند.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم