کاروان نمادین اسرای کربلا در قم به حرکت در می‌آید
کاروان نمادین اسرای کربلا در قم به حرکت در می‌آید

مدیر هیئت دخیل العباس گفت:برای هجدهمین سال متوالی کاروان نمادین اسرای کربلا در قم به حرکت درمی‌آید.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، احمد فتحی در جمع خبرنگاران با اشاره به حرکت کاروان نمادین اسرای کربلا در قم گفت:از سه سال گذشته همایشی تحت عنوان لبیک زینب به برنامه کاروان اضافه‌شده که با استقبال مردمی روبرو شده است.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری این کاروان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و هرسال از خانواده شهدا تقدیر می‌شود.

فتحی تأکید کرد: این کاروان از ۱۸ سال به‌صورت مردمی اجراشده و بدون وابستگی و حمایت های دولتی کار خود را در پیش‌گرفته است.

وی بابیان این‌که تعزیه‌خوانی میدانی در مراسم امسال برگزار خواهد شد، افزود: اتفاق جدیدی که امسال قرار است صورت بگیرد به حرکت درآمدن نمادین ضریح حرم امام حسین (ع) در مسیر حرکت کاروان است.

مدیر هیئت دخیل العباس ادامه داد: یوسف سجادی، حسین توده، متین نصرتی ،حسین عینی فر و سید رضا تحویلدار از قم در مسیر مراسم به مدیحه‌سرایی خواهند پرداخت.

وی خاطرنشان کرد: روز پنج‌شنبه از ساعت ۱۲ تجمع در محل هیئت در خیابان تولید دارو شروع می‌شود و بعد از اقامه نماز از ابتدای خیابان تولید دارو به سمت میدان مطهری و در نهایت وارد حرم حضرت معصومه (س) خواهند شد.

فتحی به بهره‌مندی از نظرات مراجع اشاره کرد و گفت: امروز نیز دیداری با حضرت  آیت‌الله علوی گرگانی برگزار شد و از فرمایشات ایشان برای هر چه‌بهتر برگزار شدن مراسم استفاده خواهد شد.

وی اضافه کرد: ۷ هزار و ۵۰۰ پرس غذا تهیه و در این مراسم توزیع می‌شود که تمام پیش‌بینی لازم صورت گرفته است که آمادگی پذیرایی از عموم مردم را داریم.

انتهای پیام/

  • نویسنده : فاطمه میرزابابایی