آغاز سال تحصیلی جامعه المصطفی با سخنرانی آیت‌الله نوری همدانی
آغاز سال تحصیلی جامعه المصطفی با سخنرانی آیت‌الله نوری همدانی

معاون آموزش جامعه المصطفی العالمیه گفت: سال تحصیلی جدید این مرکز چهارم مهرماه و با سخنرانی آیت‌الله نوری همدانی آغاز خواهد شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار، حجت‌الاسلام والمسلمین سید حمید جزایری در نشست خبری پیش از ظهر امروز که در سالن جلسات جامعه المصطفی برگزار شد افزود: مراسم آغاز سال تحصیلی جدید جامعه المصطفی ۴ مهرماه با سخنرانی آیت‌الله نوری همدانی و با حضور شخصیت‌های حوزوی در مجتمع آموزشی امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

وی در خصوص فعالیت های این مرکز گفت: در بسیاری از مراجع علمی و دانشگاهی عضو است و با بسیاری از مجامع علمی قراردادهایی همکاری و تفاهم‌نامه همکاری امضاء کرده و است.

معاون آموزشی جامعه المصطفی با بیان اینکه جامعه المصطفی دارای سابقه چند ساله و از برکات انقلاب است،تصریح کرد: این نهاد علمی با توجه به مباحث عقلانیت، معنویت و عدالت‌خواهی به‌عنوان نیازهای اصلی جهان اسلام کار خود را دنبال می‌کند.

وی ادامه داد: دانش‌پژوهان المصطفی از ۱۳۰ ملیت از مذاهب مختلف هستند و این مجموعه در نقاط مختلف دنیا شعبات و مراکز مختلفی دارد که طرح تحول در سایر این مراکز دنبال می‌شود،در سال دو هزار نفر از نخبگان کشورهای مختلف جذب می‌شوند و دوره‌های آموزشی مورد نیاز را سپری می‌کنند.

جزایری ابراز کرد : در کنار آموزش بلند مدت، آموزش کوتاه مدت هم مورد نظر است و درهمین رابطه ۲هزار نخبه مورد آموزش قرار می گیرند،۲۰ واحد زیر مجموعه جامعه‌المصطفی در ایران فعالیت دارند که دو واحد از آن‌ها در گرگان و سنندج ویژه اهل سنت است.

معاون آموزشی جامعه المصطفی بیان کرد: شعار امسال المصطفی «طرح تحول آموزشی در راستای گام دوم انقلاب» و دارای پیام هایی است که از جمله آن تحول است، در حال حاضر از ۱۲۰ کشور با گرایش و مذاهب مختلف مشغول یادگیری علوم دینی هستند و همین مسئله نیازمند اقتضائات خاص خود است و تعداد گرایش ها به ۴۰۰ حوزه افزایش پیدا کرد.

وی از حضور ۳ هزار استاد و عضو هیئت‌علمی در جامعه‌المصطفی یادکرد و افزود: به‌غیراز ایران اسلامی در بیش از ۱۰۰ کشور پذیرش مستقل داریم و بر اساس مجوز وزارت علوم تا ۲۰ درصد مجاز هستیم دانشجوی ایرانی بپذیریم که تاکنون این ظرفیت پر نشده است.

انتهای پیام/

  • نویسنده : فاطمه میرزابابایی