حضور ۶۰۰ دانشجوی جدیدالورود در دانشگاه علوم پزشکی قم
حضور ۶۰۰ دانشجوی جدیدالورود در دانشگاه علوم پزشکی قم

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: امسال 600 دانشجوی جدیدالورود به جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قم افزوده می شوند که در رشته های مختلف تحصیلی فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سید حسن عادلی با تبریک فرا رسیدن سال تحصیلی جدید ابراز کرد: ثبت نام ها و انتخاب واحدها برای دانشجویان انجام و دانشجویان در مقاطع مختلف سال تحصیلی جدید را آغاز می کنند.

وی بیان کرد: امسال ۶۰۰ دانشجوی جدیدالورود به جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قم افزوده می شوند که در رشته های مختلف تحصیلی فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی قم تصریح کرد: در دو رشته دکترای تخصصی نیز دانشجوی PHD مجوز پذیرش دانشجو اخذ شده است که رشته مهندسی بافت از جمله آنهاست که در کمتر از ۱۰ دانشگاه کشور در این رشته پذیرش دانشجو دارند و استان قم به این موفقیت رسیده است.

وی با اشاره به رشته های مقطع در دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: ۲۸ رشته در این زمینه داریم که چهار رشته مربوط به کارشناسی ارشد، ۹ رشته مربوط به دستیاری تخصصی، دو رشته مربوط به PHD و ۱۳ رشته نیز مربوط به کارشناسی، دکترای حرفه ای پزشکی و دندانپزشکی است.

عادلی با اشاره به جذب دانشجو از دیگر کشورها گفت: دانشگاه علوم پزشکی قم در حال حاضر موفق به جذب بیش از ۱۰۰ دانشجو از دیگر کشورها شده است که این دانشجویان از کشورهای عراق، افغانستان، پاکستان، هند، ترکیه، عربستان و… در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان داشت: امسال ۲ هزار و ۲۰۰ دانشجو در ۷ دانشکده دانشگاه علوم پزشکی قم مشغول به تحصیل می شوند که ۲۲۰ نفر از اساتید به عنوان هیئت علمی در این دانشکده ها مشغول به فعالیت خواهند بود.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم