دو سالانه «عکس نور» در قم برگزار می‌شود
دو سالانه «عکس نور» در قم برگزار می‌شود

مسئول انجمن عکس سازمان بسیج هنرمندان قم گفت: چهارمین دوسالانه سراسری عکس نور با رویکردی تازه و متفاوت‌تر از دوره‌های پیشین برگزار می‌شود و طرح محور بودن از ویژگی‌های امسال جشنواره است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، امیر حسامی‌نژاد اظهار کرد: چهارمین دوسالانه سراسری عکس نور با رویکردی تازه و متفاوت‌تر از دوره‌های پیشین برگزار می‌شود و طرح محور بودن از ویژگی‌های امسال جشنواره است.

وی خاطرنشان کرد: در این دوره از هر استان دو تا چهار عکاس در بخش ویژه انتخاب و با هدایت و راهنمایی استادان راهنما آثار خود را در قالب مجموعه عکس تهیه می‌کنند و در بخش آزاد نیز محدودیتی برای شرکت عکاسان استانی وجود ندارد و ۷ تا ۱۲ عکس در هر مجموعه عکس انتخاب خواهد شد.

مسئول انجمن عکس سازمان بسیج هنرمندان استان قم گفت: بازخوانی ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی، سبک زندگی ایرانی اسلامی، رونق تولید و ترویج فرهنگ حمایت و مصرف از کالای ایرانی، خانواده و آسیب‌های اجتماعی، نگاهی نو به دفاع عزت آفرین و غیرتمند اقوام مختلف کشور و معرفی قهرمانان و مبارزان انقلابی و محلی، توانمندی‌ها و شکوه عزت و اقتدار و سازندگی و پیشرفت در چهلمین سال تأسیس و تشکیل بسیج، سالم‌سازی فضای اجتماعی با ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، نقش مادران و همسران در هشت سال دفاع مقدس، مدافعان حرم و دفاع در برابر استکبار موضوعات این جشنواره هستند.

وی با تأکید بر اینکه دو سوم از مجموعه عکس‌ها باید متعلق به بعد از سال ۹۶ باشد، یادآور شد: در هر یک از بخش‌های ویژه و آزاد سه نفر برگزیده و دو مجموعه عکس شایسته تقدیر معرفی می‌شود.

حسامی نژاد درباره جوایز بخش آزاد گفت: جوایز نفر اول تا سوم به ترتیب ۷ و ۶ و ۵ میلیون تومان خواهد بود و هر مجموعه‌ای که به جشنواره راه یابد، مبلغ یک و نیم میلیون تومان پرداخت می‌شود.

دبیر استانی جشنواره سراسری عکس نور، از جایزه ۵ میلیونی برای بخش ویژه خبر داد و گفت: در بخش ویژه به ترتیب جوایز ۵ و ۴ و ۳ میلیونی به عکاسان انتخاب شده تعلق می‌گیرد.

حسامی نژاد در پایان یادآور شد: آخرین مهلت ارسال آثار ۲۰ آبان ماه است و داوری و اعلام آثار راه‌یافتگان ۵ آذر انجام می‌شود و علاقه‌مندان برای ثبت‌نام در جشنواره می‌توانند به سایت مراجعه کنند.

وی درباره ترکیب تیم داوری دوسالانه عکس نور گفت: سیف الله صمدیان، سیدعباس میرهاشمی، اسماعیل عباسی، داوود عامری و حمیدرضا مجیدی داور این دوسالانه هستند.

لازم به یادآوری است که علاقه‌مندان جهت اطلاع ازجزئیات بیشتر وثبت نام به سایت www.torfehhonar.ir مراجعه نمایند.

انتهای پیام/د

 

 

  • منبع خبر : روابط عمومی سپاه استان قم