پویش ملی «مهربانی در مهر» در قم به کار خود پایان داد
پویش ملی «مهربانی در مهر» در قم به کار خود پایان داد

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم گفت: پویش ملی «مهربانی در مهر» با تهیه بیش از 2300 بسته فرهنگی و با هدف ایجاد همدلی و همزبانی با آسیب دیدگان از سیل، در مهرماه به کار خود پایان داد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، بسته های فرهنگی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم در راستای اجرای پویش ملی «مهربانی در مهر» جمع آوری و به استان تهران ارسال شد.

حجت الاسلام والمسلمین امیرعطاءاله جباری، مدیرکل کتابخانه های عمومی اظهار داشت: بیش از ۲۳۰۰ کالا و اقلام فرهنگی گردآوری شده شامل کتاب، کیف، نوشت افزار، اسباب بازی و البسه در جهت کاهش آلام کودکان در مناطق آسیب دیده از سیل است.

وی گفت: این طرح توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سراسر ایران انجام شده و اداره کل کتابخانه های عمومی هر استان نیز متولی اجرای آن است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی بیان کرد: در این پویش کشوری، کتاب و نوشت افزارهای ایرانی در قالب کمک های اقشار گوناگون مردم، برخی از دستگاه های اجرایی و اعضای کتابخانه های عمومی جمع آوری و سپس با حضور مسئولان به استان تهران شد که پس از آن به استان لرستان ارسال می شود.

جباری گفت: سیل در نخستین روزهای سال جاری منجر به خسارت های جانی و مالی در برخی از نقاط کشور شد و طرح پویش کشوری «مهربانی در مهر» در واقع اقدامی خداپسندانه و برنامه ای منسجم و فرهنگی برای کاهش آسیب‌های روحی و روانی سیل زدگان بود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی افزود: کتابخانه های عمومی به عنوان باشگاه کتابخوانی و به منظور ارائه خدمات اجتماعی و فرهنگی بهتر، با اهدای هدایای مردمی و دیگر برنامه های ترویجی حضور خود را در کنار کودکان و نوجوانان و همچنین خانواده های آسیب دیده از سیل اعلام کرد. وی در پایان از عموم شرکت کنندگان در این طرح تشکر و قدردانی کرد.

یادآور می شود با حضور حجت السلام والمسلمین حجت الاسلام و المسلمین علی لقمان‌پور، سرپرست بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس؛ حسن مالکی نژاد، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر؛ حجت الاسلام والمسلمین هادی قبادی، مشاور رئیس سازمان اسناد و مدیر کتابخانه ملی قم؛ حجت الاسلام والمسلمین محمد رضا قاسمی نیا، معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش و شماری از اعضای کتابخانه، کتابداران و کارشناسان اداره کل کتابخانه ها، کاروان «مهربانی در مهر» به استان تهران اعزام شد که مورد توجه و استقبال مسئولان قرار گرفت.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم