حمایت شهرداری قم برای اجرای طرح «قم شهر بدون دخانیات»
حمایت شهرداری قم برای اجرای طرح «قم شهر بدون دخانیات»

شهردار قم نیز با اشاره به طرح «قم شهر بدون دخانیات» گفت: شاخص‌های شهر بدون دخانیات باید مشخص شود و بر اساس برنامه اقدامات انجام شود و شهرداری قم حمایت کامل خواهد کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سید مرتضی سقائیان‌نژاد در دیدار با رئیس جمعیت مبارزه با دخانیات و معاون سازمان جهانی بهداشت که با حضور دکتر قدیر سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد، گفت: موضوع دخانیات، امری است که باید با بهره‌گیری از ظرفیت‌های فرهنگی در جلوگیری از گسترش آن بکوشیم.

شهردار قم بیان داشت: جوانان موتور محرکه این کشور هستند و از این‌رو دشمنان نظام نیز با گسترش مواد دخانی می‌کوشند این جوانان را گرفتار کرده و کشور را در آینده دچار مشکل کنند.

سقائیان‌نژاد با اشاره به وجود مراکز تحقیقاتی و فرهنگی در قم، گفت: باید از ظرفیت این مراکز استفاده کنیم و از سوی دیگر شاهد حضور نمایندگان ۱۱۹ کشور دنیا در جامعه المصطفی هستیم که می‌توانند مبلغان خوبی باشند.

وی گفت: متأسفانه امروزه این موضوع کاذب که اگر سیگار بکشیم، آرامش می‌گیریم در میان جوانان وجود دارد که یک موضوع کاملاً کاذب و رد شده‌ای است، که باید از نظر مباحث فرهنگی این موضوعات برطرف شود.

شهردار قم با اشاره به طرح «قم شهر بدون دخانیات»، تأکید کرد: شاخص‌های شهر بدون دخانیات باید مشخص شود و بر اساس برنامه و کار آیی اقدامات انجام شود، اگر این برنامه وجود داشته باشد، شهرداری قم حمایت کامل خواهد کرد تا به این نتیجه مهم دست‌یابیم.

سقائیان‌نژاد بهره‌گیری از فضای مجازی و رسانه‌ها در اجرایی شدن این طرح مهم ارزیابی کرد و گفت: در کنار تبلیغات، فرهنگ‌سازی و آموزش نیز مهم است که شهرداری قم حاضر است چندین بوستان شهری را برای ارائه آموزش اختصاص دهد.

وی گفت: پیشنهاد می‌شود با محوریت دانشگاه علوم پزشکی قم، جلسه‌ای نیز در صحن علنی شورای اسلامی شهر قم برگزار شود تا بحث‌ها عملیاتی‌تر شده و بتوانیم برنامه‌ریزی‌ها را انجام دهیم.

در این جلسه محمدرضا قدیر سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قم نیز از حمایت‌ها و نگاه عمیق شهردار قم در خصوص حمایت از اجرای طرح «قم شهر بدون دخانیات» قدردانی کرد.

انتهای پیام/د