۶۰ درصد تاکسی های قم خصوصی هستند
۶۰ درصد تاکسی های قم خصوصی هستند

مدیرعامل سازمان نظارت و مدیریت بر تاکسیرانی شهرداری قم گفت: ۶۰ درصد تاکسی ها در اختیار بخش خصوصی است و تنها تاکسی های گردشی در اختیار سازمان نظارت و مدیریت تاکسیرانی است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، مرتضی عزتی با اشاره به لایحه اخذ مجوز افزایش نرخ شارژ دریافتی از رانندگان خطی تحت نظارت شرکت‌های حمل و نقل مسافر درون شهری، گفت: ۱۸ شرکت تاکسیرانی در قم فعالیت می‌کنند که از این تعداد، ۱۵ شرکت ویژه حمل و نقل مسافر و سه شرکت ویژه حمل بار است.

مدیرعامل سازمان نظارت و مدیریت بر تاکسیرانی شهرداری قم با اشاره به فعالیت ۶ هزار تاکسی در سطح معابر قم، بیان داشت: ۶۰ درصد این تاکسی ها در اختیار بخش خصوصی است و تنها تاکسی های گردشی در اختیار سازمان نظارت و مدیریت تاکسیرانی است.

عزتی با بیان اینکه ۶ شرکت در قالب تاکسی های بیسیم فعالیت می کند، گفت: زیر مجموعه هر شرکت بین ۲۰۰ تا ۸۰۰ تاکسی فعالیت می کند ضمن اینکه عمده این شرکت ها برای ارائه خدمت به سرویس مدارس ایجاد شده است.

لایحه اخذ مجوز افزایش نرخ شارژ دریافتی از رانندگان خطی تحت نظارت شرکت های حمل و نقل مسافر درون شهری از مبلغ ۳۴۰ هزار ریال به ۴۰۰ هزار ریال معادل ۱۸ درصد به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر قم رسید.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی شهرداری قم