اعزام خادمان افتخاری اربعین به عتبات عالیات
اعزام خادمان افتخاری اربعین به عتبات عالیات

دبیر اجرایی ستاد خادمان گفت: هزار نفر خادم افتخاری دوره دیده برای ایام اربعین به کربلا اعزام می شوند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سید احسان سرکشیکیان در نشست خبری پیش از ظهر افزود: باتوجه به نیاز خادمین دوره دیده و در قالب منسجم هیات ثارالله قم با هماهنگی مسئولین عتبه در جهت پیگیری این امر برخواست.

وی در خصوص  نحوه آغاز این حرکت اظهار داشت: در سال ۹۵ تنها با آموزش ۲۵۰ تن شروع به کار کردیم که در سال ۹۷ به بیش از ۵۰۰ نفر رسید که به یاری خداوند در سال ۹۸ توانستیم یکهزار نفر را در قالب خادمان افتخاری آموزش دهیم.

دبیر اجرایی ستاد خادمان گفت: بعد از آنکه توانستیم جمعیت زیادی از خادمان را آموزش دادیم تصمیم گرفته شد ستادی با نام (( سخاء الحسین )) تاسیس گردد.

سرکشیکیان در مورد نحوه عملکرد خادمان افزود: خادمانی که آموزش دیده اند از تاریخ ۱۸ الی ۲۹ مهرماه فعالیت خود را در بخشهای رواق ها، کفشداریها، مفقودین و مهمان خانه ها حضور پیدا خواهند کرد.

وی از یک شکل بودن لباس خادمان خبر داد و اعلام داشت: به دلیل آنکه این خادمان به راحتی دیده شوند و قابل تشخیص باشند لباس های متحد الشکلی دارند.

دبیر اجرایی ستاد خادمان گفت: این تعداد  خادمان از میان ۳ هزار نفر داوطلب انتخاب شدند که بر اساس تخصص ها و مهارت آنها گزینش صورت گرفت.

سرکشیکیان از تسلط خادمان به زبانهای مختلف گفت:  این خادمان مسلط به زبانهای مختلف از جمله عربی، انگلیسی و اردو میباشند که بیشترین نیاز زائران در این ایام است.

انتهای پیام/