همایش ملی مقاومت اسلامی از نگاه قرآن کریم در قم برگزار می‌شود
همایش ملی مقاومت اسلامی از نگاه قرآن کریم در قم برگزار می‌شود

رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم گفت: همایش ملی مقاومت اسلامی از نگاه قرآن کریم روز 17 بهمن 1398 در مرکز همایش‌های غدیر در قم برگزار خواهد شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد صادق یوسفی مقدم صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان قم با اشاره به برگزاری همایش ملی مقاومت اسلامی از نگاه قرآن کریم گفت:پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی این همایش را با همکاری برجسته ترین مراکز پژوهشی قرآن کشور برگزار می‌کند.

وی ادامه داد: محورهای همایش ملی مقاومت اسلامی از نگاه قرآن کریم می‌توان به مبانی و اصول مقاومت اسلامی از منظر قرآن کریم از جمله اعتقادی، سیاسی، اخلاقی و فقهی،شاخصه‌های و الگوهای مقاومت در قرآن کریم از جمله پیامبران،فرماندهان نظامی، زنان الگو، جوانان و جوامع الگو است.

رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم گفت: دستاوردها و چالش های مقاومت از منظر قرآن کریم از جمله سیاسی، اعتقادی، اخلاقی، فقهی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و امنیتی و گفتمان سازی مقاومت از منظر قرآن کریم از جمله ادبیات مقاومت و گفتمان سازی و روش های گفتمان سازی جزو محورهای همایش ملی مقاومت اسلامی از نگاه قرآن کریم دانست.

یوسفی مقدم مکان برگزاری همایش ملی مقاومت اسلامی از نگاه قرآن کریم را شهر قم دانست و تصریح کرد: این همایش روز ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ در مرکز همایش‌های غدیر برگزار می‌شود، مهلت ارسال چکیده مقالات و اصل مقالات به دبیرخانه همایش در پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن به ترتیب تا ۱ دی ماه و ۱ بهمن است.

یوسفی مقدم۲۰مرکز را همکار در برگزاری همایش ملی مقاومت اسلامی از منظر قرآن دانست و گفت:در برخی از این مراکز پیش همایش هایی در این خصوص انجام میشود،همچنین مقالاتی هم توسط این مرکز در خصوص مقاومت اسلام از منظر قرآن تهیه و فراهم میشود.

وی ادامه داد: مقالات منتخب همایش مقاومت اسلامی از نگاه قرآن کریم در مجلات علمی پژوهشی به چاپ می‌رسد و جوایز نفیسی به مقالات برگزیده این همایش اهدا خواهد شد.

رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم افزود: فرهنگ نامه مقاومت در قالب یک نرم افزار در پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن تهیه شده است که این فرهنگنامه می‌تواند که به خصوص برای پژوهشگران موثر باشد.

وی در پایان گفت:مقاومت موضوع پذیرفته شده در بین امت اسلامی است و همه مسلمانان می‌دانند که باید مقاومت کنند،اما دشمن در عصر حاضر آشکارا به جنگ امت اسلامی آمده است و و تلاش می کند که اندیشه، فکر و عمل اسلامی را هدف قرار بدهد.

انتهای پیام/

  • نویسنده : فاطمه میرزابابایی