برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان با حضور ۳ هزار و  ۵۲۴ نفر در قم
برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان با حضور ۳ هزار و  ۵۲۴ نفر در قم

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم از برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان با حضور 3 هزار و 524 نفر در قم در روزهای پنجشنبه و جمعه 18 و 19 مهرماه خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، امین مقومی اظهار کرد: در راستای اجرای قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان ، آزمون ورود به حرفه مهندسان برای متقاضیان اخذ پروانه اشتغال بکار مهندسی در رشته‌های عمران ، معماری ، مکانیک ، برق ، نقشه‌برداری ، شهرسازی و ترافیک همزمان با سراسر کشور در روزهای  پنجشنبه و جمعه ۱۸ و ۱۹ مهرماه در دانشگاه قم برگزار می شود.

وی با اشاره به تعداد شرکت کنندگان در این آزمون افزود: در مجموع ۳ هزار و ۵۲۴ نفر در قم در این آزمون ثبت نام کردند که از این تعداد ۳هزار و ۵ نفر آقا و  ۵۱۹ خانم هستند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان قم گفت: برای قبول شدگان در این آزمون پس از تکمیل مدارک مورد نیاز ، پروانه اشتغال به کار صادر می شود و این افراد می توانند فعالیت رسمی خود را آغاز کنند.

وی ادامه داد: در رشته عمران ، معماری ، مکانیک و برق دو آزمون محاسبه و نظارت برگزار می شود و نحوه برگزاری آزمون در رشته معماری نیز به صورت تستی و تشریحی است و علاوه بر آن در رشته های عمران و معماری آزمون اجرا نیز برگزار می شود.

مقومی با بیان اینکه آزمون اجرا و نظارت در رشته های عمران و معماری و آزمون رشته های برق، مکانیک، نقشه‌برداری، شهرسازی و ترافیک در دو نوبت صبح و عصر در روز پنج شنبه ۱۸ مهرماه هفته جاری برگزار می‌شود خاطرنشان کرد: آزمون طراحی معماری ، مکانیک و برق و آزمون محاسبات عمران  نیز در  روز جمعه ۱۹ مهر ماه همزمان با سراسر کشور در دانشگاه قم برگزار می شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم گفت: داوطلبان شرکت در آزمون ورود به حرفه مهندسان می توانند کارت ورود به جلسه را با مراجعه  به سایت دفتر امور مقررات ملی ساختمان به  نشانی اینترنتی www.inbr.ir  دریافت کنند.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم