حمایت شهرداری از اجرای طرح «قم شهر بدون دخانیات»
حمایت شهرداری از اجرای طرح «قم شهر بدون دخانیات»

شهردار قم با اشاره به طرح "قم شهر بدون دخانیات" گفت: شاخص‌های شهر بدون دخانیات باید مشخص شود و بر اساس برنامه اقدامات انجام شود و شهرداری قم حمایت کامل خواهد کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سید مرتضی سقائیان نژاد امروز در دیدار با رئیس جمعیت مبارزه با دخانیات و معاون سازمان جهانی بهداشت که با حضور دکتر قدیر سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد گفت: موضوع دخانیات، امری است که باید با بهره‌گیری از ظرفیت‌های فرهنگی در جلوگیری از گسترش آن بکوشیم.

وی بیان کرد: جوانان موتور محرکه این کشور هستند و ازاین‌رو دشمنان نظام نیز با گسترش مواد دخانی می‌کوشند این جوانان را گرفتار کرده و کشور را در آینده دچار مشکل کنند.

شهردار قم با اشاره به وجود مراکز تحقیقاتی و فرهنگی در قم گفت: باید از ظرفیت این مراکز استفاده کنیم و از سوی دیگر شاهد حضور نمایندگان ۱۱۹ کشور دنیا در جامعه المصطفی هستیم که می‌توانند مبلغان خوبی باشند.

سقائیان نژاد گفت: متأسفانه امروزه این موضوع کاذب که اگر سیگار بکشیم، آرامش می‌گیریم در میان جوانان وجود دارد که یک موضوع کاملاً کاذب و رد شده‌ای است، که باید ازنظر مباحث فرهنگی این موضوعات برطرف شود.

وی با اشاره به طرح “قم شهر بدون دخانیات” تأکید کرد: شاخص‌های شهر بدون دخانیات باید مشخص شود و بر اساس برنامه و کار آیی اقدامات انجام شود، اگر این برنامه وجود داشته باشد، شهرداری قم حمایت کامل خواهد کرد تا به این نتیجه مهم دست‌یابیم.

شهردار قم بهره‌گیری از فضای مجازی و رسانه‌ها در اجرایی شدن این طرح مهم ارزیابی کرد و گفت: در کنار تبلیغات، فرهنگ‌سازی و آموزش نیز مهم است که شهرداری قم حاضر است چندین بوستان شهری را برای ارائه آموزش اختصاص دهد.

سقائیان نژاد گفت: پیشنهاد می‌شود با محوریت دانشگاه علوم پزشکی قم، جلسه‌ای نیز در صحن علنی شورای اسلامی شهر قم برگزار شود تا بحث‌ها عملیاتی‌تر شده و بتوانیم برنامه‌ریزی‌ها را انجام دهیم.

در این جلسه قدیر سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قم نیز از حمایت‌ها و نگاه عمیق شهردار قم در خصوص حمایت از اجرای طرح “قم شهر بدون دخانیات” قدردانی کرد.

انتهای پیام/د

 

  • منبع خبر : روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم